Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Do czego uprawnia prawo jazdy kategorii AM i od jakiego wieku można je uzyskać ?

  W 2013 roku polskie przepisy dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami zostały dostosowane do dyrektyw unijnych, skutkiem czego w miejsce karty motorowerowej pojawiło się prawo jazdy kategorii AM. Co się zmieniło i w jakim wieku można obecnie przystąpić do egzaminu na najniższą kategorię prawka?

 2. Zarzuty za sprzedaż elektronicznych papierosów osobom niepełnoletnim

  Policjanci przedstawili dwa zarzuty 50-letniemu mieszkańcowi Pisza dotyczące sprzedaży papierosów elektronicznych wraz z wkładami osobom poniżej 18 roku życia. Mężczyzna ten jest podejrzany o sprzedanie e-papierosów chłopcom w wieku 10 i 11 lat w swoim sklepie. Funkcjonariusze przypominają, że sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 jest naruszeniem prawa, podobnie jak sprzedaż tradycyjnych papierosów na sztuki. Za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

 3. Weekend na piskich drogach to kilka kolizji, kierowca, który miał prawie 3,5 promila i kierujący po narkotykach

  W trakcie minionego weekendu, na piskich drogach, doszło do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był 26-latek, który miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Był też 20-latek, który kierował BMW pod wpływem narkotyków, a w mieszkaniu miał amfetaminę.

 4. Korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem jest niebezpieczne i kosztowne

  Policjanci przypominają, w jaki sposób bezpiecznie i zgodnie z przepisami kierowca może korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem.

 5. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach przyczyną wielu kolizji

  Policjanci z Pisza w ciągu ostatnich dwóch dni pracowali na miejscu 4 kolizje i 1 wypadek drogowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tego typu zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to by bezpiecznie dojechać do celu!

 6. Jazda bez okularów może słono kosztować. Warto zatem sprawdzić swoje prawo jazdy

  Kierowca z wadą wzroku może otrzymać mandat w wysokości 1500 zł za jazdę bez okularów. Wszytko zależy od wyniku orzeczenia lekarskiego, a co za tym idzie numeru kodu wpisanego w rubrykę numer 12 naszego prawa jazdy. Warto to sprawdzić.

 7. Wyciął drzewa na działce bez zgody właściciela. Poniesie za to konsekwencje

  Policjanci wyjaśnili sprawę wycięcia 14 drzew na działce leżącej na terenie piskiej gminy, a będącej własnością mieszkańca Warszawy. Zniszczenia mienia dokonał 40-latek z gminy Pisz, który usłyszał już zarzut. Do wycięcia drzew nakłonił go właściciel sąsiedniej działki, który odpowie za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Obu mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 8. Za nami przepiękny koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu policyjnego chóru

  W Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu odbył się koncert pieśni patriotycznych „Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie … - Uwierz Polsko!” w wykonaniu Chóru Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego. Była to niezwykle cenna lekcja patriotyzmu dla uczniów oraz mieszkańców Pisza, którzy bardzo licznie przybyli na to wydarzenie.

 9. Jak zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą – radzą policjanci

  Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych powiatu piskiego. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej czy pod sklepem. Z obserwacji policjantów wynika, że rowery giną najczęściej z tych właśnie miejsc. Co zatem zrobić, by uchronić nasz rower przed kradzieżą ?

 10. O wyprzedzaniu pojazdów z prawej strony - kiedy jest dopuszczalne a kiedy zabronione ?

  Policjanci drogówki wyjaśniają kiedy można wyprzedzać pojazdy z prawej strony. Nie wszyscy kierowcy pewnie pamiętają, że co do zasady w ten sposób można wyprzedzać pojazdy szynowe. Są tu jednak pewne wyjątki. Pozostałe pojazdy wyprzedzamy zasadniczo z lewej strony, ale tu też są pewne odstępstwa od reguły. Warto to sobie przypomnieć.

Powrót na górę strony