Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Do czego uprawnia prawo jazdy kategorii AM i od jakiego wieku można je uzyskać ?

  W 2013 roku polskie przepisy dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami zostały dostosowane do dyrektyw unijnych, skutkiem czego w miejsce karty motorowerowej pojawiło się prawo jazdy kategorii AM. Co się zmieniło i w jakim wieku można obecnie przystąpić do egzaminu na najniższą kategorię prawka?

 2. Zarzuty za sprzedaż elektronicznych papierosów osobom niepełnoletnim

  Policjanci przedstawili dwa zarzuty 50-letniemu mieszkańcowi Pisza dotyczące sprzedaży papierosów elektronicznych wraz z wkładami osobom poniżej 18 roku życia. Mężczyzna ten jest podejrzany o sprzedanie e-papierosów chłopcom w wieku 10 i 11 lat w swoim sklepie. Funkcjonariusze przypominają, że sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 jest naruszeniem prawa, podobnie jak sprzedaż tradycyjnych papierosów na sztuki. Za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

 3. O wyprzedzaniu pojazdów z prawej strony - kiedy jest dopuszczalne a kiedy zabronione ?

  Policjanci drogówki wyjaśniają kiedy można wyprzedzać pojazdy z prawej strony. Nie wszyscy kierowcy pewnie pamiętają, że co do zasady w ten sposób można wyprzedzać pojazdy szynowe. Są tu jednak pewne wyjątki. Pozostałe pojazdy wyprzedzamy zasadniczo z lewej strony, ale tu też są pewne odstępstwa od reguły. Warto to sobie przypomnieć.

 4. Chciał sprzedać piec, a stracił 80 000 zł. Chciała sprzedać płaszcz, a straciła 3 000 zł

  Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami. Tym razem oszukane zostały dwie osoby z powiatu piskiego. Mężczyzna chciał sprzedać piec, a stracił 80000 zł. Kobieta chciała sprzedać płaszcz, a z jej konta zniknęło 3 000 zł. Bądźmy czujni i ostrożni. Pod żadnym pozorem nie klikajmy w przesyłane linki i nie przekazujmy kodów BLIK nieznajomym osobom.

 5. Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

  Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Olsztyńskiej w Piszu. Kierująca pojazdem marki Toyota uderzyła w rowerzystę przejeżdżającego przez przejście dla pieszych. Straszy mężczyzna, jadący rowerem, zabrany został do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz przypominają przepisy dotyczące rowerzystów.

 6. Fajerwerki- kiedy można ich używać i jak robić to bezpiecznie

  Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – używając ich zachowajmy szczególną ostrożność. Większość z nich jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. Policjanci przypominają, że fajerwerki można używać tylko w wyznaczone dni w roku i koniecznie trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

 7. Jazda bez okularów może słono kosztować. Warto zatem sprawdzić swoje prawo jazdy

  Kierowca z wadą wzroku może otrzymać mandat w wysokości 1500 zł za jazdę bez okularów. Wszytko zależy od wyniku orzeczenia lekarskiego, a co za tym idzie numeru kodu wpisanego w rubrykę numer 12 naszego prawa jazdy. Warto to sprawdzić.

 8. Policjantka odwiedziła przedszkolaki i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

  Trwa policyjna akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci piskiej drogówki kontrolują drogi przy szkołach i dbają o to, by uczniowie bezpiecznie do niej dotarli. Dzielnicowi spotykają się z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych, by nauczyć je zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie kl. I b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu doskonale wiedzą, że zanim wejdą na przejście dla pieszych należy dokładnie się rozejrzeć, ale zobaczcie to sami.

 9. Wyciął drzewa na działce bez zgody właściciela. Poniesie za to konsekwencje

  Policjanci wyjaśnili sprawę wycięcia 14 drzew na działce leżącej na terenie piskiej gminy, a będącej własnością mieszkańca Warszawy. Zniszczenia mienia dokonał 40-latek z gminy Pisz, który usłyszał już zarzut. Do wycięcia drzew nakłonił go właściciel sąsiedniej działki, który odpowie za podżeganie do popełnienia przestępstwa. Obu mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 10. Poszukiwani listami gończymi przez piskich policjantów

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu poszukują mieszkańców naszego powiatu ukrywających się przed organami ścigania. Osoby te poszukiwane są listami gończymi. Jeśli ktoś rozpoznaje któregoś z mężczyzn, na załączonym zdjęciu, prosimy o kontakt.

Powrót na górę strony