Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paczki ze Szwecji, a w nich mnóstwo nakrętek dla Poli od uczniów z polskiej szkoły

Akcja dzielnicowego aspiranta Adama Trzonkowskiego pn. „Nakręć się na pomaganie” nabiera tempa. W piskiej komendzie codziennie ludzie przynoszą mnóstwo nakrętek. Dotarły też dwie duże paczki ze Szwecji po brzegi wypełnione plastikowymi korkami. Nazbierały je dzieci z polskiej szkoły w Sztokholmie. Komendant Powiatowy Policji w Piszu przesłał uczniom specjalne podziękowanie.

Czwarta edycja zbiórki nakrętek pn. „Nakręć się na pomaganie” nie zwalnia tempa. Małymi kroczkami zbliżamy się do finału. Koordynator przedsięwzięcia- dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- asp. Adam Trzonkowski już pod koniec maja organizuje pierwszy transport zebranych dotychczas nakrętek, a ma już ich ponad 10 ton. Kolejny zaplanowany jest na finał akcji, czyli w lipcu tego roku.

W ciągu ostatnich kilku dni do tylko do piskiej komendy przyniesionych zostało mnóstwo worków i reklamówek z nakrętkami. Przywiezione zostały też dwa duże kartony z plastikowymi korkami. Okazało się, że dostarczone one zostały ze Szwecji. Nakrętki nazbierali uczniowie z polskiej szkoły „Polska SPRAKET” w Sztokholmie.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.75 MB)

 

Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas wysłał specjalne podziękowanie pod adresem uczniów tej szkoły. Jak powiedział: „Bardzo się cieszę i jestem dumny z tego, że akcja asp. Adama Trzonkowskiego zatoczyła tak szerokie kręgi i sięga nie tylko poza granice powiatu piskiego, ale także naszego kraju. To zbiórka nakrętek na bardzo szczytny cel, jakim jest leczenie i rehabilitacja dwuletniej Poli Zielińskiej z Pisza. Działalność Adama to także rozsławianie piskiej komendy oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza, szczególnie dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontakt. A jak się okazuje naszego Adama i jego akcję znają już ludzie w różnych zakątkach świata”.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji i przyniesione nakrętki. Czekamy na więcej !!!

  • Paczki od uczniów ze Szwecji
  • Paczki z nakrętkami ze Szwecji
  • Logo polskiej szkoły w Sztokholmie, która przysłała nakrętki
  • Paczki z nakrętkami dla Poli
  • Komendant podpisuje podziękowanie dla uczniów ze Sztokholmu
  • Podziękowanie od Komendanta przesłane uczniom szkoły polskiej w Sztokholmie
Powrót na górę strony