Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Przed weekendem warto przypomnieć sobie o konsekwencjach jazdy pod działaniem alkoholu lub narkotyków

  Spożycie nawet małej ilości alkoholu negatywnie wpływa na nasze umiejętności prowadzenia samochodu powodując znaczne obniżenie koncentracji i kłopoty z oceną odległości, czy oszacowaniem ryzyka na drodze. Przekłada się to na trudność w utrzymaniu stabilnego toru jazdy, a często również na brawurę. Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mimo, że policjanci stale apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów, nie brakuje kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”, bądź pod działaniem narkotyków.

 2. Jak zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą – radzą policjanci

  Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych powiatu piskiego. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej czy pod sklepem. Z obserwacji policjantów wynika, że rowery giną najczęściej z tych właśnie miejsc. Co zatem zrobić, by uchronić nasz rower przed kradzieżą ?

 3. Prawa ofiar przestępstw

 4. Śmiertelny wypadek pod Orzyszem

  Dzisiejszego ranka policjanci, pod nadzorem prokuratora, pracowali na miejscu wypadku drogowego w miejscowości Wierzbiny pod Orzyszem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem marki Simson wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod tira. 67-letni motorowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

 5. KOMENDA POWIATOWA POLICJI W PISZU

 6. Kierownictwo

 7. Komisariat Policji w Rucianem Nidzie

 8. DZIELNICOWI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PISZU

 9. Komisariat Policji w Białej Piskiej

 10. Komisariat Policji w Orzyszu

Powrót na górę strony