Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Do czego uprawnia prawo jazdy kategorii AM i od jakiego wieku można je uzyskać ?

  W 2013 roku polskie przepisy dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami zostały dostosowane do dyrektyw unijnych, skutkiem czego w miejsce karty motorowerowej pojawiło się prawo jazdy kategorii AM. Co się zmieniło i w jakim wieku można obecnie przystąpić do egzaminu na najniższą kategorię prawka?

 2. O wyprzedzaniu pojazdów z prawej strony - kiedy jest dopuszczalne a kiedy zabronione ?

  Policjanci drogówki wyjaśniają kiedy można wyprzedzać pojazdy z prawej strony. Nie wszyscy kierowcy pewnie pamiętają, że co do zasady w ten sposób można wyprzedzać pojazdy szynowe. Są tu jednak pewne wyjątki. Pozostałe pojazdy wyprzedzamy zasadniczo z lewej strony, ale tu też są pewne odstępstwa od reguły. Warto to sobie przypomnieć.

 3. Zarzuty za sprzedaż elektronicznych papierosów osobom niepełnoletnim

  Policjanci przedstawili dwa zarzuty 50-letniemu mieszkańcowi Pisza dotyczące sprzedaży papierosów elektronicznych wraz z wkładami osobom poniżej 18 roku życia. Mężczyzna ten jest podejrzany o sprzedanie e-papierosów chłopcom w wieku 10 i 11 lat w swoim sklepie. Funkcjonariusze przypominają, że sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom do lat 18 jest naruszeniem prawa, podobnie jak sprzedaż tradycyjnych papierosów na sztuki. Za popełnione wykroczenia 50-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

 4. Poszukiwany 44-latek trafił za kratki

  Orzyscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy ukrywającego się przed organami ścigania. Mężczyzna ma zasądzoną karę 73 dni pozbawienia wolności za popełnienie dwóch przestępstw. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu, skąd przewieziony zostanie do zakładu karnego.

 5. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach przyczyną wielu kolizji

  Policjanci z Pisza w ciągu ostatnich dwóch dni pracowali na miejscu 4 kolizje i 1 wypadek drogowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tego typu zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to by bezpiecznie dojechać do celu!

 6. Jazda bez okularów może słono kosztować. Warto zatem sprawdzić swoje prawo jazdy

  Kierowca z wadą wzroku może otrzymać mandat w wysokości 1500 zł za jazdę bez okularów. Wszytko zależy od wyniku orzeczenia lekarskiego, a co za tym idzie numeru kodu wpisanego w rubrykę numer 12 naszego prawa jazdy. Warto to sprawdzić.

 7. Zbiórka nakrętek dla Marcelinki trwa. Mamy już jakieś 4 tony

  Trwa VIII edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” rozkręcona przez dzielnicowego z Białej Piskiej – st. asp. Adama Trzonkowskiego. Bohaterką jest roczna Marcelinka Żulińska z Pisza. Uzbieraliśmy już dla dziewczynki prawie 40 ton kasztanów, a teraz dalej zbieramy dla niej nakrętki. Plastikowe korki sypią się z każdej strony. Mamy już jakieś 4 tony. Dołącz do naszej akcji i TY!!!

 8. Fajerwerki- kiedy można ich używać i jak robić to bezpiecznie

  Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – używając ich zachowajmy szczególną ostrożność. Większość z nich jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. Policjanci przypominają, że fajerwerki można używać tylko w wyznaczone dni w roku i koniecznie trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

 9. Uwaga ! Na poligonie w Orzyszu odbywają się strzelania

  Od początku grudnia na terenie poligonu wojskowego w Orzyszu prowadzone będą strzelania amunicją bojową oraz zajęcia z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Strzelania te stanowią bardzo duże zagrożenie dla życia i zdrowia osób, które zlekceważą zakaz wstępu na tereny wojskowe. Poniosą one za to konsekwencje.

 10. Kierowca BMW złamał potrójny zakaz prowadzenia pojazdów

  Niecodzienna sytuacja spotkała policjantów piskiej drogówki. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW. Kierował nim 29-latek. Jak się okazało kierowca ten miał orzeczone przez sąd trzy zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jak widać nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia i w dalszym ciągu pewnie wsiadał za kierownicę. Teraz odpowie za to przed sądem.

Powrót na górę strony