Komunikaty

Samoobsługowy alkomat w piskiej komendzie

Komenda Powiatowa Policji w Piszu otrzymała nowy alkomat. Jest to urządzenie samoobsługowe znajdujące się na recepcji. Każdy kierowca, który ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę może przyjść do komendy i sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie sfinansowane zostało przez Radę Miejską w Piszu. Jego zakup to kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu piskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Piszu to miejsce licznie odwiedzane przez mieszkańców, a latem także przez turystów, którzy przychodzą do jednostki, aby sprawdzić swój stan trzeźwości. Liczba tych odwiedzających jest szczególnie duża w niedzielne poranki oraz w wakacyjne weekendy.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom obywateli, Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Radosław Drach podjął starania i rozmowy z przedstawicielami lokalnego samorządu o zakup ogólnodostępnego urządzenia do badania stanu trzeźwości

Cel został osiągnięty. Urządzenie takie zostało zakupione ze środków finansowych przekazanych przez Radę Miejską w Piszu. Znajduje się ono w budynku komendy na recepcji tak, aby każdy kto chce z niego skorzystać miał taką możliwości. Alkomat jest samoobsługowy, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Przeznaczony jest szczególnie dla odpowiedzialnych kierowców, którzy będą teraz mogli w każdej chwili zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

Zakup tego alkomatu to kolejny krok ze strony piskiej policji w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.65 MB)

Powrót na górę strony