Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na piskich drogach to kilka kolizji, kierowca, który miał prawie 3,5 promila i kierujący po narkotykach

W trakcie minionego weekendu, na piskich drogach, doszło do kilku niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był 26-latek, który miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Był też 20-latek, który kierował BMW pod wpływem narkotyków, a w mieszkaniu miał amfetaminę.

Miniony weekend, na drogach powiatu piskiego, należał do bezpiecznych. Pomimo zimowych warunków drogowych nie doszło do żadnego wypadku, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji.

W piątek (18 listopada br.) przed godz. 16.00 na ul. Dworcowej w Rucianem – Nidzie kierujący pojazdem marki Renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. W sobotę (19 listopada br.) podobna sytuacja miała miejsce w Ukcie, gdzie kierujący samochodem marki Ford zjechał do przydrożnego rowu, a powodem był nadmierna prędkość. Kilka minut później, w tej samej miejscowości, zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wpadł w poślizg i uderzył w samochód marki Volkswagen Passat. W zdarzeniach tych na szczęście nie ucierpiała żadna osoba.

W trakcie weekendu policjanci w powiecie piskim zatrzymali dwóch kierujących jadących pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 23.00 w Orzyszu. Był to pojazd marki Volkswagen Passat, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Kierujący tym autem zwrócił uwagę policjantów, bo jechał wyjątkowo niebezpiecznie. Okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego miał on orzeczony aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obowiązywał go od lipca 2022 roku przez najbliższe 12 miesięcy za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Teraz 26-latek odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Pierwsze z nich to kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a drugie to złamanie zakazu orzeczonego przez sąd. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca to 36-letni mieszkaniec Białej Piskiej kierujący pojazdem marki Seat. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę przed godz. 10.00 w Białej Piskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Jest to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Do tego jeszcze kierujący pojazdem marki BMW zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę po godz. 18.00 w Rucianem – Nidzie. Samochodem tym kierował 20-letni mieszkaniec tego miasta. Kierowca był trzeźwy, ale policjanci mieli podejrzenia, że znajduje się pod działaniem środków odurzających. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli niewielką ilość białego proszku, który okazał się amfetaminą.

Wszystko wskazuje na to, że 20-latek z Rucianego – Nidy usłyszy zarzut kierowania samochodem pod działaniem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(asz)


 

Powrót na górę strony