Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jesień w pełni. Bądźmy zatem widoczni i bezpieczni!

Każdy z nas porusza się po drogach i każdy ma prawo czuć się bezpiecznie i być bezpieczny – zarówno kierowca pojazdu, pieszy jak i rowerzysta. Okres jesienno-zimowy wiąże się z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi. Zmienna i kapryśna pogoda, szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła czy zaparowane szyby sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Zadbajmy o swoją widoczność!

Jesień to czas kiedy warunki drogowe nie są sprzyjające dla użytkowników dróg, dlatego zachęcamy pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, które podczas jesiennej szarugi mają szczególne znaczenie dla ich bezpieczeństwa. To jak najbardziej dobry zwyczaj, który sprawi, że jesteśmy bardziej widoczni.

Elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu). Światła pojazdu, który zbliża się do pieszego, najpierw oświetlają dół sylwetki pieszego, zatem odblaski dobrze jest zakładać jak najniżej. Piesi muszą również pamiętać, że idąc po poboczu lub po jezdni obowiązani są iść lewą stroną drogi – to podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze!

Promujmy modę na odblaski, niech ten zwyczaj na dobre zagości w naszym społeczeństwie. Korzystajmy z odblasków, bądźmy widoczni i świećmy przykładem.


 

Powrót na górę strony