Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Testy narkotykowe do wykorzystania przez policjantów z Orzysza w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Na polskich drogach problemem stają się dzisiaj nie tylko nietrzeźwi kierowcy, ale także kierujący pod działaniem środków odurzających. Chcąc wyjść temu naprzeciw i walczyć z tym niepokojącym zjawiskiem Burmistrz Orzysza i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Piszu i Komendanta Komisariatu Policji w Orzyszu narkotestery, które będą wykorzystywane w codziennej służbie przez orzyskich policjantów.

Na naszych drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę nie tyko będąc pod działaniem alkoholu, ale także pod działaniem narkotyków. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Chcąc wyjść temu naprzeciw i zapobiegać tragediom na piskich drogach policjanci w trakcie kontroli nie tylko sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Mając podejrzenie, że kierujący znajduje się pod działaniem środków odurzających funkcjonariusze przeprowadzają takiej osobie test narkotykowy. Niestety co raz częściej zdarza się, że są one pozytywne.

Wsparcia w tej kwestii policjantom udzielają samorządy, które mają na względzie lokalne bezpieczeństwo. Urząd Miejski w Orzyszu, już po raz kolejny, zakupił testy narkotykowe o łącznej wartości blisko 4000 zł. Burmistrz Orzysza, Zbigniew Włodkowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu, Anna Pilarczyk przekazali testy narkotykowe na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, insp. Marcina Kubasa oraz Komendanta Komisariatu Policji w Orzyszu, asp. szt. Łukasza Kaweckiego. Będą one wykorzystywane w codziennej służbie przez orzyskich funkcjonariuszy.

Wszystko po to, by na naszych drogach było bezpiecznie i nie dochodziło do tragedii.

(asz)

  • Po lewej stoi burmistrz, który wręcza stojącemu obok komendantowi powiatowemu białą torbę prezentową.
    Przekazanie narkotesterów dla orzyskich policjantów
  • Na zdjęciu od lewej stoi burmistrz, dalej komendant powiatowy, przewodnicząca rady miejskiej i komendant komisariatu. Policjant i kobieta stojący w środku trzymają w rękach białe torby prezentowe.
    Przekazanie narkotesterów dla orzyskich policjantów
  • Na stole leżą narkotestery,a w tle dwie białe torby prezentowe.
    Narkotestery dla orzyskich policjantów
Powrót na górę strony