Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Seniorze – nie daj się oszukać”- spotkanie policjantów z podopiecznymi Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej.

Piscy policjanci zorganizowali debatę społeczną pn. „Seniorze – nie daj się oszukać” adresowaną do podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii informacyjnej „Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności”. Seniorzy dowiedzieli się od policjantów o metodach, jakimi posługują się oszuści wyłudzający znaczne sumy pieniędzy. Poznali też najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których muszą pamiętać, by nie paść ofiarą oszustów. Spotkanie z seniorami przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, zorganizowali debatę społeczną pn. „Seniorze – nie daj się oszukać”. Odbyła się ona w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Białej Piskiej. Adresowana była do seniorów- podopiecznych tej placówki. Debata przeprowadzona została w ramach kampanii informacyjnej „Fałszywy telefon- zagrożone oszczędności”.

W spotkaniu z seniorami uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, nadkom. Andrzej Jaźwiński, Komendant Komisariatu Policji w Białej Piskiej, kom. Grzegorz Pomichowski, dzielnicowi oraz oficer prasowy. Policjanci wyjaśniali seniorom, jakie metody stosują oszuści, by wyłudzić znaczne sumy pieniędzy od osób starszych. Sporo uwagi poświęcili, wciąż bardzo popularnej, metodzie „na wnuczka” tłumacząc krok po kroku na czym ona polega. Funkcjonariusze omówili też zasady bezpieczeństwa, których seniorzy powinni przestrzegać, by nie paść ofiarą oszustów. Dla utrwalenia wiedzy policjanci zaprezentowali krótkie filmiki obrazujące , jak oszuści wyłudzają od seniorów oszczędności całego życia.

W trakcie debaty jej słuchacze byli żywo zainteresowani poruszaną przez funkcjonariuszy tematyką. Seniorzy zadawali pytania oraz dzielili się własnymi doświadczeniami. Opowiadali różne sytuacje ze swojego życia, kiedy to ktoś ich oszukał, albo próbował ich oszukać chcąc im chociażby sprzedać jakiś towar w niezwykle atrakcyjnej cenie podczas organizowanych pokazów. Policjanci przypomnieli też seniorom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podkreślając ogromne znaczenie elementów odblaskowych.

Na koniec podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Białej Piskiej otrzymali od policjantów gadżety przypominające im o zasadach, których muszą przestrzegać, by nie paść ofiarą oszustów. Nie zabrakło też wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie z podopiecznymi tej placówki przebiegło w niezwykle miłej i przyjemnej atmosferze.

(asz)

 • Pomieszczenie, w którym na krzesłach siedzą seniorzy widoczni tyłem. Przed nimi stoi policjant, który coś mówi. Stoi przy ekranie, na którym prezentowane są slajdy.
  Debata społeczna z seniorami
 • Pomieszczenie, w którym na krzesłach siedzą seniorzy widoczni tyłem. Przed nimi stoi policjant, który coś mówi. Stoi przy ekranie, na którym prezentowane są slajdy.
  Debata społeczna z seniorami
 • Pomieszczenie, w którym na krzesłach siedzą seniorzy widoczni tyłem. Po prawej stoi policjantka, która coś mówi. Stoi przy ekranie, na którym prezentowane są slajdy.
  Debata społeczna z seniorami
 • Pomieszczenie, w którym na krzesłach siedzą seniorzy widoczni tyłem. Przed nimi po prawej stoi policjantka, a obok niej policjant, który coś mówi. Stoją przy ekranie, na którym prezentowane są slajdy.
  Debata społeczna z seniorami
 • Policjantka wręcza seniorce płócienną torbę i ulotkę.
  Debata społeczna z seniorami
 • Pamiątkowe zdjęci3, na którym widać seniorów i stojących między nimi policjantów.
  Debata społeczna z seniorami
 • Na stoliku stoją kubki, obok leżą płócienne torby, breloczki i ulotki.
  Gadżety przygotowane dla seniorów
 • Na stoli stoi kubek, a przed nim leżą breloczki.
  Gadżety przygotowane dla seniorów
 • Płócienna torba z napisem.
  Gadżety przygotowane dla seniorów
Powrót na górę strony