Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi i pracownicy ZUS spotkali się z seniorami

Dzielnicowi z piskiej komendy wspólnie z przedstawicielami ZUS w Piszu spotkali się z seniorami, by porozmawiać z nimi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w Karwiku w ramach obchodów „Dnia Seniora”. Policjanci wyjaśnili osobom starszym, jak działają dzisiaj oszuści oraz jakich zasad należy przestrzegać, by nie paść ich ofiarą i nie stracić dorobku życia. Dzielnicowi zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo pieszych na drodze i ogromne znaczenie odblasków. Promowali też Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, wspólnie z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Piszu, spotkali się z mieszkańcami Karwika. W bardzo miłej atmosferze przy kawie rozmawiali z seniorami na temat szeroko rozumianego ich bezpieczeństwa.

Policjanci wyjaśnili osobom starszym jak dzisiaj działają oszuści oraz jakich zasad należy przestrzegać, by nie dać się oszukać. Zwrócili też uwagę na bezpieczeństwo seniorów na drodze zwłaszcza tych poruszających się pieszo i rowerami podkreślając ogromne znaczenie elementów odblaskowych. Dzielnicowi promowali też Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcając seniorów z Karwika do aktywnego korzystania z tej aplikacji.

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Piszu wyjaśniali osobom starszym m.in.: kwestie związane z waloryzacją i przeliczaniem emerytur, zasady dorabiania do świadczeń oraz korzyści związane z pobieraniem świadczeń z ZUS na konto w banku. Pracownicy ZUS wyjaśnili też zasady kupowania różnych rzeczy po okazyjnych cenach na prezentacjach oraz możliwości zwrotu zakupionego w ten sposób towaru.

Spotkanie przy kawie, a do tego w miłej atmosferze to doskonała sposobność, by rozmawiać z seniorami o ich szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

(asz)

  • Umundurowany policjant stoi przed ekranem i coś mówi. Na ekranie jest napisane "oszustwo".
    Spotkanie z seniorami w Karwiku
  • Przy stole siedzą seniorzy słuchający wykładów.
    Spotkanie z seniorami w Karwiku
  • Pamiątkowe zdjęcie dzielnicowych z seniorami.
    Spotkanie z seniorami w Karwiku
Powrót na górę strony