Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedzili przedszkolaki z grupy „Promyczki” i „Chmurki”

Policjanci z piskiej komendy odwiedzili przedszkolaki z grupy „Promyczki” i „Chmurki” z Przedszkola Miejskiego w Piszu. Dzieci bardzo chciały się dowiedzieć na czym polega praca policjanta. Funkcjonariusze opowiedzieli najmłodszym o arkanach wykonywanego zawodu. Pokazali też sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Dzieci miały wiele frajdy przymierzając policyjne czapki, a także inne elementy umundurowania. Wielu przedszkolaków chce w przyszłości nosić policyjny mundur.

Policjantka i policjant z Komendy Powiatowej Policji w Piszu odwiedzili przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Piszu. Spotkali się z dziećmi w wieku 4 lat uczęszczającymi do grupy „Chmurki” i „Promyczki”. Najmłodszych interesowało na czym tak właściwie polega praca funkcjonariusza policji.

Policjanci opowiedzieli przedszkolakom na czym polega ich codzienna służba, jakie stoją przed nimi zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Funkcjonariusze podkreślili, że każdy obywatel, w tym także dziecko zawsze może liczyć na pomoc policjanta. W dalszej części funkcjonariusze pokazali przedszkolakom umundurowanie oraz sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Dzieciom, jak zwykle, najbardziej spodobały się prawdziwe policyjne kajdanki. Nie brakowało więc chętnych, aby je przymierzyć. Dzieci miały też możliwość nałożenia policyjnej czapki, hełmu, kamizelek oraz innych elementów wyposażenia.

Na zakończenie policjantka i policjant, w podziękowaniu za spotkanie, otrzymali „Dyplomy przyjaciela dziecka”, które wręczyli im dzieci. Były też pamiątkowe zdjęcia. Wielu przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości chcą też zostać funkcjonariuszami policji. Życzymy im zatem spełnienia marzeń.

(asz)

 • Sala w przedszkolu. Dzieci siedzą na dywanie w kółku. Między nimi na krzesełku siedzi policjantka, która rozmawia z dziećmi.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Sala w przedszkolu. Dzieci przymierzają policyjne kamizelki i czapki. Wśród nich widać policjanta.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Na pierwszym planie uśmiechnięta dziewczynka w policyjnej czapce. W tle widać policjanta i przedszkolaki.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Sala w przedszkolu. Dzieci przymierzają policyjne kamizelki i czapki. Wśród nich policjantka,która pomaga dziecku trzymać policyjną tarczę.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Sala w przedszkolu. Na pierwszym planie uśmiechnięta dziewczynka w policyjnej kamizelce odblaskowej i czapce trzymająca w ręku policyjnego "lizaka". W tle inne przedszkolaki.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków z policjantką trzymającą w ręku dyplom.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków z policjantem trzymającym w ręku dyplom.
  Spotkanie z przedszkolakami
 • Zdjęcie dwóch niebieskich "Dyplomów przyjaciela dziecka" które otrzymała policjantka i policjant od przedszkolaków.
  Dyplomy, które otrzymali policjanci od przedszkolaków
Powrót na górę strony