Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z dziećmi w ramach Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU

Policjanci aktywnie uczestniczyli w Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU, która zorganizowana została w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu. Była to już setna edycja tego przedsięwzięcia na terenie kraju. Głównym celem akademii jest promowanie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży w ramach zajęć zarówno praktycznych, jak i teoretycznych prowadzonych przez specjalistów, w tym policjantów.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu w dniu 27 września br. zorganizowana była Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. To przedsięwzięcie promujące wśród uczniów zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem akcji jest też zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży odnośnie współczesnych zagrożeń oraz właściwego zachowania się wobec nich. W zajęciach, odbywających się w ramach akademii, uczestniczyli uczniowie klas I-VIII. Spotkania miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Prowadzone były w ramach: Strefy Bezpiecznego Ruchu i Rozrywki, Strefy Teatru, Strefy Pierwszej Pomocy oraz Strefy Bezpiecznego Dorastania.

W Strefie Bezpiecznego Ruchu i Rozrywki policjantki z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piszu przypominały uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze nawiązując tym samym do policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Wykorzystały do tego przygotowane miasteczko ruchu drogowego. Policjantki mówiły i prezentowały, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jakie są najczęstsze przewinienia pieszych oraz jakie są plusy noszenia odblasków. W dalszej części uczniowie jeździli rowerami i elektrycznymi hulajnogami pod okiem instruktorów, korzystali z symulatora zdarzeń oraz symulatora dachowania.

W Strefie Bezpiecznego Dorastania dzieci i młodzież z klas V-VIII mieli spotkania z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Policjanci mówili o bezpiecznym korzystaniu z internetu oraz o zjawisku handlu ludźmi. Były też zajęcia praktyczne polegające na pokonaniu slalomu w alkogoglach oraz narkogoglach, co było dla wielu uczniów nowym doświadczeniem i nie lada wyzwaniem.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu bardzo aktywnie uczestniczyli w tych niezwykle ciekawych i zróżnicowanych tematycznie zajęciach, które bardzo im się podobały. Na zakończenie niespodzianką dla wszystkich był ogromy tort z okazji setnego już spotkania z dziećmi i młodzieżą zorganizowanego w ramach akademii.

(asz)

 • Logo Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.
  Akademia BezpieczeństwaFundacji PZU
 • Boisko szkolne, gdzie rozstawione zostało miasteczko ruchu drogowego, z którego korzystają dzieci pod okiem policjantek.
  Miasteczko ruchu drogowego w ramach akademii
 • Policjantki z ruchu drogowego rozmawiają z dziećmi na boisku w miasteczku ruchu drogowego.
  Policjantki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
 • Na pierwszym palnie stoi tyłem umundurowany policjant. Przed nim widać symulator dachowania.
  Symulator dachowania
 • Tabliczka na drzwiach, na której jest napisane- Strefa Bezpiecznego Dorastania.
  Strefa Bezpiecznego Dorastania
 • W klasie szkolnej w ławkach siedzą uczniowie widoczni tyłem. Przed nimi stoi policjantka, która rozmawia z uczniami.
  Zajęcia z policjantką o bezpieczeństwie w internecie
 • W klasie szkolnej w ławkach siedzą uczniowie widoczni tyłem. Przed nimi stoi policjant, który rozmawia z uczniami.
  Zajęcia z policjantem o handlu ludźmi
 • Na szkolnym korytarzu widać dwóch policjantów i grupę uczniów. Jedna dziewczyna ma na sobie alkogogle i próbuje pokonać w nich slalom.
  Policjanci pomagają uczennicy w pokonaniu slalomu w alkogoglach
 • Biały tort, na którym są świeczki z cyfrą 100 i napisem - Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
  Totr z okazji 100-tnej edycji Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU
Powrót na górę strony