Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mamy już ponad tonę nakrętek dla Małgosi, a to dopiero początek akcji

Z wielkim rozmachem ruszyła VII edycja zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie”. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych korków przeznaczone zostaną na leczenie 11-letniej Małgosi Banach. Dziewczynka jest po wylewie i wymaga intensywnej rehabilitacji. Starszy aspirant Adam Trzonkowski, który jest koordynatorem akcji, pochwalił się że już udało się nazbierać ponad tonę plastikowych korków, a to dopiero początek akcji. Oby tak dalej!

Trwa VII edycja zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie”, której koordynatorem jest dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, st. asp. Adam Trzonkowski. Tym razem policjant zbiera plastikowe korki dla 11-letniej Małgosi Banach z Wejsun. Dziewczynka potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji po wylewie, którego doznała w marcu tego roku.

Dzielnicowy pochwalił się, że w magazynie ma już ponad 1 tonę nakrętek, a VII edycja trwa od niespełna dwóch tygodni. Do akcji włączają się osoby prywatne, które najczęściej wsypują korki do pojemników w kształcie serc oznakowanych plakatem akcji. Nakrętki zbiera też wiele firm, instytucji i placówek. Wraz z początkiem roku szkolnego zbiórki bardzo prężnie ruszyły też w przedszkolach oraz w szkołach i to nie tylko w powiecie piskim.

Plastikowe korki dla Małgosi zbierają mieszkańcy powiatu piskiego, ale także Ełku, Mikołajek, Mrągowa, Kolna, Sejn oraz Biskupca stąd systematycznie dostarczane są worki z nakrętkami. O akcji „Nakręć się na pomaganie” pamiętają też przyjaciele z zagranicy m.in z Irlandii, Belgii, Norwegii, Włoch, Szwecji i Niemiec, gdzie zorganizowane zostały stałe punkty zbiórek plastikowych korków.

Za tą pierwszą tonę nakrętek, zebraną tak szybko, bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy i zapraszamy do dalszego udziału w akcji „Nakręć się na pomaganie”. Pomóżmy razem Małgosi !

(asz)

Powrót na górę strony