Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznej drodze do szkoły z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach

Policjanci przez cały wrzesień w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo najmłodszych na drogach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze nie tylko kontrolują okolice szkół pod kątem bezpieczeństwa, ale także spotykają się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, aby przypomnieć im zasady bezpiecznego poruszania się pod drodze. Tym razem piscy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Trzonkach, gdzie najmłodsi w praktyce przećwiczyli bezpieczne poruszanie się po drodze bawiąc się w Miasteczka Umiejętności Drogowych „Autochodzik”.

Trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Każdego dnia funkcjonariuszy można zobaczyć w okolicach szkół, gdzie dbają o to, by uczniowie bezpiecznie dotarli do szkoły i wrócili z niej do domu. Policjanci spotykają się też z dziećmi i młodzieżą w szkołach, by promować zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na początek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu odwiedzili Szkołę Podstawową w Trzonkach, gdzie spotkali się z najmłodszymi uczniami. Na wstępie policjantka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Patrz i słuchaj” z książeczki „Na ratunek Poli”. Historia ta była doskonałym wprowadzeniem do tematu. W dalszej części spotkania policjantka omówiła zasady bezpiecznego porusza się po drodze ze zwróceniem szczególnej uwagi na: przejście dla pieszych, sygnalizację świetlną oraz elementy odblaskowe.

Po części teoretycznej uczniowie w praktyce przećwiczyli bezpieczne poruszanie się po drodze bawiąc się w Miasteczku Umiejętności Drogowych „Autochodzik”. Dzieci miały możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, wozu strażackiego, autobusu oraz samochodu osobowego. Inne wcielały się w rolę pieszych przechodzących po przejściu dla pieszych w zależności od koloru światła na sygnalizatorze. Byli też operatorzy sygnalizacji świetlnej. Zabawa najwyraźniej spodobała się najmłodszym i była doskonałym sposobem na to, by utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.

Na koniec uczniowie otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które zobowiązali się systematycznie nosić, by być widocznym, czyli bezpiecznym na drodze.

(asz)

 • Na sali gimnastycznej uczniowie siedzą na ławeczkach odwróceni tyłem. Przed nimi stoi policjantka, która czyta im książkę.
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach
 • Na sali gimnastycznej uczniowie siedzą na ławkach odwróceni tyłem. Przed nimi umundurowana policjantka , a po jej prawej stronie stoi dziecko w policyjnej kamizelce odblaskowej.
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach
 • Na sali gimnastycznej po lewej umundurowany policjant. Po prawej grupka uczniów, a na podłodze leży mata- przejście dla pieszych.
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach
 • Na sali gimnastycznej po prawej stoi policjant. Przed nimi dzieci, które jeżdżą autochodzikami.
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach
 • Na sali gimnastycznej na podłodze leży mata- przejśie dla pieszych. Przechodzi przez nie policjantka trzymająca dwie dziewczynki za ręce.
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach
 • Na sali gimnastycznej po lewej stoi policjant. Po sali biegają dzieci mające na sobie autochodziki.
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Trzonkach
Powrót na górę strony