Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napełniajmy serca dla Małgosi

Dzielnicowy z Białej Piskiej – st. asp. Adam Trzonkowski na dobre rozkręcił już VII edycję zbiórki nakrętek. Tegoroczna akcja „Nakręć się na pomaganie” ma pomóc w leczeniu i rehabilitacji 11-letniej Małgosi Banach z Wejsun. Dziewczynka wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji po tym, jak w marcu tego roku doznała wylewu krwi do mózgu. Chcąc pomóc Małgosi zbierajmy dla niej nakrętki.Wrzucajmy je do serc oznaczonych plakatem akcji i wizerunkiem dziewczynki.

Trwa kolejna już zbiórka nakrętek pod hasłem „Nakręć się na pomaganie”. Koordynator akcji – st. asp. Adam Trzonkowski, dzielnicowy z Białej Piskiej w ramach VII edycji postanowił pomóc kolejnemu dziecku z powiatu piskiego. Tym razem dochód ze sprzedaży plastikowych korków przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację 11 – letniej Małgosi Banach z Wejsun w gminie Ruciane – Nida.

Historia Małgosi jest dość nietypowa …

11-letnia dziewczynka przez całe swoje dotychczasowe życie była zdrowa, wysportowana i pełna radości, ale niestety do pewnego czasu. W dniu 27 marca tego roku, a było to w niedzielne przedpołudnie, Małgosia nagle straciła przytomność i osunęła się na fotel. Do szpitala przetransportowana została śmigłowcem. Badania wykazały, że u dziecka doszło do rozległego wylewu krwi do mózgu, gdzie zalana została cała lewa półkula. Stan dziewczynki był krytyczny. Lekarze pocieszali jednak rodziców mówiąc, że to i tak jest cud, że ona żyje, bo większość dzieci umiera w momencie wylewu.

Obecnie Małgosia od trzech miesięcy przebywa w Klinice „Budzik” dla dzieci w Warszawie. Ma tam mnóstwo zajęć dostosowanych do jej aktualnych potrzeb. To m.in.: fizjoterapia, terapia czaszkowo- krzyżowa, zajęcia z neurologopedą, z psychologiem i wiele innych. Dziewczynka odnosi też już pierwsze małe sukcesy, które niezwykle cieszą jej rodziców. Małgosia potrafi już samodzielnie siedzieć na wózku bez oparcia, je i pije buzią i to nie tylko musy, ale także inne bardziej urozmaicone już posiłki. Zaczyna się też komunikować, a zaczęła od słowa „mama”. Przed 11-latką jeszcze bardzo długa droga do odzyskania sprawności. Pomóżmy zatem Małgosi jak najszybciej wrócić do tego w miarę normalnego życia zbierając dla niej nakrętki.

Zbiórka nakrętek dla Małgosi

Podobnie jak w poprzednich edycjach plastikowe korki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Piszu i wrzucać do pojemnika w kształcie serca. Można je też dostarczać do Komisariatów Policji w Białej Piskiej, w Orzyszu i w Rucianem – Nidzie. Nakrętki można też wrzucać do pojemników w kształcie serc, których systematycznie przybywa na terenie powiatu piskiego. Ważna informacja jest taka, że plastikowe korki dla Małgosi zbieramy do serc oznaczonych plakatem naszej akcji i wizerunkiem dziewczynki.

W VII edycji akcji "Nakręć się na poamganie" bierze już udział mnóstwo szkół, instutycji oraz osób prywatnych. Palstikowych korków systematycznie przybywa. Pamiętajmy, że liczy się każda ilość zebranych nakrętek. Finał kampanii przewidziany jest na lipiec 2023 roku.Rodzice Małgosi już teraz dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają ich i pomagają w tym trudnym dla nich czasie. Są wdzięczni za każdą nakrętkę wrzuconą do serca, bo jak mówią - „RAZEM MAMY WIELKĄ MOC”.


Pomóżmy zatem Małgosi zbierając dla niej nakrętki. Wrzucjamy je do serc z plakatem naszej akcji i wizerunkiem dziewczynki!

(asz)

  • Plakat promujący VII edycje akcji "Nakręć się na pomaganie" .
    Plakat VII edycji akcji "Nakręć się na pomaganie"
Powrót na górę strony