Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drygałach poznają przygody niesfornej Poli w ramach projektu „Profilaktyka Smyka”

Dzielnicowi z powiatu piskiego przekazali do szkół podstawowych materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w ramach wojewódzkiego projektu „Profilaktyka Smyka”. Jedną ze szkół, która aktywnie włączyła się w realizację tej inicjatywy, jest Szkoła Podstawowa w Drygałach. Uczniowie kl. 3a, wraz z bohaterką Polą, przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw omawiając temat „Kruchy lód”. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych w ramach omawianego tematu, a na koniec wykonały przepiękne rysunki.

Do szkół podstawowych w powiecie piskim trafiły materiały edukacyjne, przekazane przez dzielnicowych, w ramach wojewódzkiego projektu profilaktycznego pn. „Profilaktyka Smyka”. Przedsięwzięcie to jest adresowane do uczniów kl. I-III szkół podstawowych. Najmłodsi otrzymali książeczki o przygodach niesfornej Poli, która poznaje zasady bezpieczeństwa w trakcie różnych przygód. Do nauczycieli trafiły materiały pomocnicze. Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Pisz, Gminy Biała Piska, Gminy Orzysz i Gminy Ruciane – Nida.

Jedną ze szkół, która aktywnie włączyła się w realizację projektu „Profilaktyka Smyka”, jest Szkoła Podstawowa w Drygałach. Uczniowie kl. IIIa przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz numery alarmowe na podstawie tekstu „Kruchy Lód” z książki „Na ratunek Poli” . Chętnie wzięli też udział w zaproponowanej do tego tematu zabawie badawczej pn. „Tafla lodu” oraz zabawie orientacyjno – porządkowej pn. „Na ratunek !”. Na koniec dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne.

Jak widać na załączonych zdjęciach uczniowie kl. 3a ze Szkoły Podstawowej w Drygałach świetnie się bawili poznając zasady bezpieczeństwa z Polą.

Zapraszamy pozostałych nauczycieli klas I-III szkól podstawowych w powiecie piskim, aby aktywnie włączyli się w realizację projektu „Profilaktyka Smyka”.

 • Okładka książki dla dzieci "Profilaktyka Smyka".
  Książeczka dla dzieci "Na ratunek Poli"
 • Uczniowie siedzą w szkolnych ławkach i rysują na kartkach Polę.
  "Profilaktyka Smyka" w SP Drygały
 • Uczniowie stoją w grupie i trzymają w rękach wykonane prace plastyczne.
  "Profilaktyka Smyka" w SP Drygały
 • Prace plastyczne wykonane przez uczniów zawieszone na tablicy.
  "Profilaktyka Smyka" w SP Drygały
 • Uczniowie na podłodze w trackie zabawy ruchowej.
  "Profilaktyka Smyka" w SP Drygały
 • Tekst pt. "Kruchy lód" z książki "Na ratunek Poli".
  "Profilaktyka Smyka" w SP Drygały
Powrót na górę strony