Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Orzysz otworzył swoje SERCE … dla Poli

Komendant Powiatowy Policji w Piszu, Burmistrz Orzysza oraz dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w tym mieście wzięli udział w uroczystym przekazaniu mieszkańcom serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. To kolejne już przedsięwzięcie Orzysza w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie” z myślą o Poli Zielińskiej z Pisza.

Orzysz od początku bardzo aktywnie włączył się do akcji zainicjowanej przez dzielnicowego z Białej Piskiej, asp. Adama Trzonkowskiego „Nakręć się na pomaganie”.

Nakrętki zbierają w Orzyszu mieszkańcy, uczniowie, różne instytucje oraz żołnierze. Tym razem w samym centrum, przed Urzędem Miasta, stanęło czerwone serce, do którego każdy może wrzucić plastikowe nakrętki.

W uroczystym przekazaniu mieszkańcom tego serca uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji w Pisz- mł. insp. Marcin Kubas, Burmistrz Orzysza- Zbigniew Włodkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Anna Pilarczyk, radni oraz dyrektor, nauczyciele i uczniowie „zerówek” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.66 MB)

 

Burmistrz wyjaśnił dzieciom, że to serce powstało z myślą o Poli Zielińskiej z Pisza. Można do niego wrzucać nakrętki o każdej porze. Dodał, że z pewnością mieszkańcy Orzysza przyczynią się do zebrania jeszcze większej ilości korków, a tym samym pomogą w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki.

Mł. insp. Marcin Kubas przypomniał historię Poli Zielińskiej. Podziękował wszystkim za zbieranie nakrętek i aktywny udział w akcji „Nakręć się na pomaganie”, który rozkręcił dzielnicowy- aps. Adam Trzonkowski. Zachęcał do dalszego ich zbierania. Dodał, że na razie, wspólnymi siłami, udało się uzbierać około 9 ton, a chcemy pobić ubiegłoroczny rekord 13 ton, bo cel jest szczytny. Na koniec Komendant pochwalił uczniów za to, że dbają o własne bezpieczeństwo i chodzą w kamizelkach odblaskowych.

Uroczyste przekazanie mieszkańcom serca było też doskonałą okazją, by przekazać na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Piszu zebrane już wcześniej worki z nakrętkami. Było im mnóstwo zwłaszcza z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu. Bus wrócił do Pisza po brzegi wypełniony plastikowymi korkami.

Dziękujemy za wszelkie inicjatywy realizowane w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”.

  • Komendant na uroczystym otwarciu serca w Orzyszu
  • Orzysz otwiera swoje serce na nakrętki
  • Komendant dziękuje dzieciom za zbieranie nakrętek dla Poli
  • Otwarcie w Orzyszu serca na nakrętki dla Poli
  • Otwarcie w Orzyszu serca na nakrętki dla Poli
  • Komendant pomaga dzieciom wrzucać nakrętki
  • Komendant z dziećmi wrzuca nakrętki do serca
  • Pamiątkowe zdjęcie
  • Bus wypełniony po brzegi nakrętkami
Powrót na górę strony