Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświadczenie w sprawie nieprawdziwych informacji, które pojawiły się na portalu Dziennik – Polityczny.com

"Portal Dziennik-Polityczny.com opublikował informację o pijanych żołnierzach USA, którzy napadli na Polaka, ukradli mu samochód a potem spowodowali wypadek drogowy potrącając 12-letnie dziecko i ukryli się w bazie wojskowej USA. Jako dowód podano printscreen ze strony Pisz.Pilicja.gov. Napisano też, że informację zdjęto po interwencji Ambasady USA. Prosze o potwierdzenie lub zdementowanie tej informacji - czy to prawda, że informacja ukazała się na Państwa stronie i została zdjęta, czy też doszło do fałśzerstwa printscreennu, czyli do tzw. fake newsa.

Oświadczenie w sprawie nieprawdziwych informacji, które pojawiły się na portalu Dziennik – Polityczny.com

Komenda Powiatowa Policji w Piszu dementuje w sposób kategoryczny informację, którą opublikowano na Portal Dziennik-Polityczny.com, dotyczącą pijanych żołnierzy USA, którzy mieli napaść na Polaka, ukradli mu samochód, a potem spowodowali wypadek drogowy potrącając 12-letnie dziecko i ukryli się w bazie wojskowej USA. Jako dowód podano printscreen ze strony Pisz.Pilicja.gov.

Podana informacja to nic innego jak tylko Fake news, czyli wiadomość o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych. Dementujemy również, że taką informację publikowaliśmy na naszej stronie internetowej.

Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji

w Piszu

kom. Anna Szypczyńska

Powrót na górę strony