Mandaty za popełnione wykroczenia w miejscach wskazanych jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policjanci z powiatu piskiego zweryfikowali już ponad 300 zgłoszeń naniesionych przez obywateli w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy wskazują najczęściej miejsca, gdzie spożywany jest alkohol wbrew obowiązującym zakazom. Tylko wczoraj policjanci na terenie Pisza ukarali trzy osoby, który dopuściły się tego wykroczenia w miejscach wskazanych jako zagrożone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Przypomnijmy, że na terenie województwa warmińsko – mazurskiego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Od tego czasu na terenie powiatu piskiego wskazanych zostało ponad 300 miejsc zagrożonych. Zostały one sprawdzone przez funkcjonariuszy. Ponad 100 z nich zostało potwierdzonych, co oznacza, że muszą one być sprawdzane przez funkcjonariuszy cyklicznie, aby wyeliminować dany problem zasygnalizowany przez mieszkańców.
Obywatele najczęściej informują o miejscach, gdzie spożywany jest alkohol wbrew obowiązującym przepisom. Tylko wczoraj policjanci, sprawdzając wskazane rejony, nałożyli 3 mandaty karne za popełnione wykroczenia.
Jednym z takich miejsc zagrożonych, naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jest Plac Daszyńskiego w Piszu, czyli centrum miasta. Tylko we wtorek (28.03.2017) po godz. 17.00 policyjny patrol ujawnił tam dwóch mężczyzn w wieku 33 i 36 lat, którzy pili tam piwo. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani przez funkcjonariuszy mandatami karnymi w wysokości 100 złotych.
Podobnie było na ul. Dworcowej w Piszu przed jednym z bloków. To miejsce także zostało wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu wbrew obowiązującym przepisom.
Wczoraj po godz. 19.00 policyjny patrol, sprawdzając ten rejon, ujawnił przed blokiem 36-letniego mieszkańca Pisza, który pił tam piwo. Za popełnione wykroczenie został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 100 złotych.
Zgłoszenia we wskazanych miejscach, potwierdzają się również z kontrolami miejsc zagrożonych, które do codziennej służby przekazywane są policjantom patrolującym miasto.
Przypominamy, że głównym celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji oraz wymiany informacji z mieszkańcami o zagrożeniach.
Każdy obywatel, który otworzy interaktywną mapę, ma możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Weryfikując zgłoszenia policja ukierunkowuje swoje działania, co przekłada się na poprawę lokalnego bezpieczeństwa.
Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub 997.