Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu rozmawiali z rodzicami na temat narkotyków i dopalaczy

Już od trzech lat piscy policjanci realizują wojewódzki program profilaktyczno – edukacyjny „ Zanim będzie za późno”. Jego celem jest przeszkolenie możliwie jak największej liczny rodziców w kwestii zagrożeń związanych z sięganiem przez młodzież po narkotyki i dopalacze. Tylko w tym roku funkcjonariusze przeprowadzili 10 spotkań w szkołach powiatu piskiego, w których wzięło udział ponad 350 rodziców.

Od trzech lat na terenie województwa warmińsko – mazurskiego realizowany jest program profilaktyczno – edukacyjny „Zanim będzie za późno”. Podstawowym jego założeniem jest dotarcie do jak największej liczby rodziców oraz zachęcenie ich do współpracy tak, aby wspólnie działać na rzecz młodzieży zagrożonej rozprzestrzeniającym się zjawiskiem narkomanii i dopalaczy.

W realizację tego programu bardzo aktywnie włączyli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Do współpracy zapraszają różne podmioty mi.n.: przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piszu.

Od początku wdrożenia programu „Zanim będzie za późno” piscy policjanci, wspólnie z pracownikami innych podmiotów, przeprowadzili w szkołach naszego powiatu 31 spotkań, w których wzięło udział ponad 1000 rodziców. Tylko w tym roku funkcjonariusze, przeprowadzili 10 prelekcji z rodzicami, w których uczestniczyło ponad 350 rodziców.

W minionym tygodniu policjantka wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, panią Agnieszką Karmowską, na temat dopalaczy i narkotyków rozmawiały z rodzicami uczniów z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem - Nidzie oraz z Zespołu Szkół w Dąbrówce.

W ramach programu „Zanim będzie za późno” rodzice zdobywają wiedzę na temat narkotyków i dopalaczy. Dowiadują się m.in.: jakie skutki zdrowotne i prawne niesie zażywanie środków odurzających, jakie symptomy mogą świadczyć o tym, że dziecko sięga po te substancje oraz, gdzie można szukać pomocy. Oprócz wiedzy teoretycznej rodzice mogą obejrzeć walizeczkę, w której zgromadzone są poglądowe środki odurzające oraz akcesoria służące do ich zażywania.

Program „Zanim będzie za późno” będzie kontynuowany w przyszłym roku. Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem spotkań z rodzicami uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapraszamy do kontaktu z podkom. Anną Szypczyńską, tel. 87 42 54 229, adres e-mail: annaszypczynska@pisz.ol.policja.gov.pl, która jest koordynatorem realizacji programu na terenie powiatu piskiego.

  • Spotkanie z rodzicami w Zespole Szkół w Dąbrówce
  • Spotkanie w Dąbrówce-pani Agnieszka Karmowska z PSSE Pisz
  • Rodzice oglądaąa poglądowe środki odurzające
  • Spotkanie z rodzicami w Zespole Szkól Leśnych w Rucianem - Nidzie
  • Spotkanie z rodzicami w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem- Nidzie, pani A. Karmowska z PSSE Pisz
Powrót na górę strony