Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach przyczyną wielu kolizji

Policjanci z Pisza w ciągu ostatnich dwóch dni pracowali na miejscu 4 kolizje i 1 wypadek drogowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tego typu zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to by bezpiecznie dojechać do celu!

 

Zmieniające się często warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Deszczowa pogoda, która następuje po słonecznym dniu usypia czujność uczestników ruchu. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Tylko w ciągu dwóch dni funkcjonariusze odnotowali 4 kolizje i 1 wypadek drogowy. Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 8:00 w miejscowości Kożuchy. Jak ustalili policjanci, kierujący audi 20-latek, nie dostosował prędkości do warunków panujących  na drodze i wjechał do rowu. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Zaledwie pół godziny później, w pobliżu miejscowości Szeroki Bór Piski, doszło do kolejnej kolizji. Tam 20-letni kierowca volvo nieprawidłowo wyprzedzając zderzył się z prawidłowo jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Fiat. Policjanci sprawcę kolizji ukarali mandatem w wysokości 500 złotych.

Jeszcze tego samego dnia tuż przed godziną 19:00 w miejscowości Wierzbiny, kierujący pojazdem marki Fiat również nie dostosował prędkości w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. 

W piątek tuż przed godziną 10:00 w miejscowości Snopki 57 – letni kierowca mazdy jadąc w kierunku Pisza zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem marki mazda. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych.

Ten dzień zakończył się również nieszczęśliwie. O godzinie 22:30 w miejscowości Wygryny gmina Ruciane Nida doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 20-letni kierowca pojazdu marki Opel prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Kierujący oraz pasażerowie z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Piszu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

We wszystkich przypadkach osoby kierujące były trzeźwe.

 

Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia.

Powrót na górę strony