Aktualności

Kolejni sprawcy przemocy domowej zobligowani zostali do natychmiastowego opuszczenia mieszkania połączonego z zakazem zbliżania się do najbliższych

Do policyjnego aresztu trafiło dwoje nietrzeźwych sprawców przemocy domowej. To 58-letni mężczyzna, który dokuczał matce oraz 22-letnia kobieta, która wszczęła awanturę w miejscu zamieszkania. Decyzją dzielnicowych zostali oni zobligowani do natychmiastowego opuszczenia mieszkania połączonego z zakazem kontaktowania się najbliższymi wobec, których stosowali przemoc. Rodziny te objęte zostały procedurą ,,Niebieska Karta”.

Kolejnych dwóch sprawców przemocy domowej trafiło do policyjnego aresztu. Tym razem była to 22-latka i 58-latek. Oboje z Pisza i oboje w stanie nietrzeźwości.

Pierwsza sytuacja dotyczyła awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie Pisza. Jak ustalili interweniujący funkcjonariusze do domu wróciła nietrzeźwa 22-latka, która bez powodu wszczęła awanturę z matką. Wyzywała ją, poniżała i krytykowała. Do tego kopnęła ją i wyciągała do niej ręce prowokując do bójki. W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności 22-latka była agresywna i wulgarna wobec domowników. Świadkami tej sytuacji było dwoje małych dzieci. Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu sprawczyni przemocy domowej w policyjnym areszcie, a rodzinę objęli procedurą ,,Niebieska karta”.

Po wytrzeźwieniu dzielnicowy zdecydował o wydaniu dla 22-latki nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazu zbliżania się do niego. Do tego wydał też zakaz zbliżania się do matki na odległość nie mniejszą niż 50 m.

Podobną procedurę wszczął dzielnicowy w stosunku do 58-letniego mieszkańca Pisza stosującego przemoc wobec 80-letniej matki. Mężczyzna ten wrócił do domu pod znacznym działaniem alkoholu i wszczął awanturę z matką. Wyzywał ją, rzucał szklankami i szklanymi opakowaniami. Został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Ta rodzina także objęta została procedurą ,,Niebieska karta”. Po wytrzeźwieniu i opuszczeniu policyjnego aresztu sprawca przemocy otrzymał od dzielnicowego nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do niego. Do tego zakaz zbliżania się do matki na odległość nie mniejszą niż 50 m.

Wydane przez dzielnicowych nakazy i zakazy obowiązują przez 14 dni. Za niestosowanie się do nich, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

(asz)

Powrót na górę strony