Aktualności

Podsumowanie weekendu na drodze i na wodzie

Za nami kolejny wakacyjny weekend. Był pracowity dla piskich policjantów, ale minął bezpiecznie. Funkcjonariusze odnotowali blisko 100 różnego rodzaju interwencji, z czego ponad 20 dotyczących zakłócenia porządku publicznego. Na drogach nie doszło do żadnego wypadku, a jedynie do dwóch kolizji. Policjanci zatrzymali trzech kierujących pod działaniem alkoholu. To dwóch kierowców i jeden sternik.

Miniony weekend w powiecie piskim minął bezpiecznie, choć był bardzo pracowity. Policjanci odnotowali prawie 100 różnego rodzaju interwencji. Najwięcej z nich, bo aż 21 dotyczyło zakłócenia porządku publicznego i ciszy nocnej. W weekend na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku, a jedynie do dwóch niegroźnych kolizji. Policjanci zatrzymali trzech kierujących pod działaniem alkoholu. To dwóch kierowców i jeden sternik.

Pierwszego kierowcę po użyciu alkoholu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w sobotę (6 lipca br.) po godz. 15.00 w Piszu. Był to pojazd marki Fiat, którym kierował 38-letni mieszkaniec naszego miasta. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem.

Tego samego dnia po godz. 17.00 w Drygałach policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki Skoda. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem.

W sobotę po godz. 14.00 policyjni wodnicy, pływając po jeziorze Bełdany, skontrolowali 42-letniego turystę z Łomży pływającego skuterem wodnym. Badanie stanu trzeźwości tego sternika wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(asz)

Powrót na górę strony