Aktualności

Weekend na piskich drogach

W trakcie minionego weekendu, na piskich drogach, nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia, a jedynie do 7 kolizji. Niestety nie zabrakło kierujących pod działaniem alkoholu. Tym razem policjanci wyeliminowali z ruchu aż 3 nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch traktorzystów. Każdy z nich miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Weekend na piskich drogach należał do bezpiecznych. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a jedynie 7 kolizji. Zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w sobotę (25 maja br.) przed godz. 6.00 w Piszu. Był to 42-letni mieszkaniec tego miasta kierujący samochodem marki Ford Mondeo. Badanie stanu trzeźwości tego kierowcy wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący to traktorzyści. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 8.00 na terenie gminy Biała Piska. Ciągnikiem rolniczym marki Zetor kierował 65-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Podobnie było w przypadku 56-letniego traktorzysty kierującego ciągnikiem rolniczym marki Hinomoto. Ten kierujący został zatrzymany do kontroli również w sobotę, ale przed godz. 16.00 na terenie gminy Ruciane-Nida.

Wszyscy trzej nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Przed nami kolejny dług majowy weekend. Już dziś apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach oraz o to, aby pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod działaniem alkoholu.

(asz)

Powrót na górę strony