Aktualności

Traktorzysta miał ponad 3 promile i cofnięte uprawnienia do kierowania

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli nietrzeźwego traktorzystę. Ciągnikiem rolniczym kierował 57-letni mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie jedyne przewinienie tego traktorzysty. Miał on też cofnięte uprawnienia do kierowania. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W środę (22 maja br.) po godz. 14.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz traktorem jeździ pijany mężczyzna. Funkcjonariusze piskiej drogówki natychmiast pojechali to sprawdzić.

Zatrzymali opisany ciągnik rolniczy do kontroli drogowej. Był to pojazd marki Ursus, którym kierował 57-letni mieszkaniec gminy Pisz. Policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest pod znacznym działaniem alkoholu, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Wykazało, że traktorzysta ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego 57-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Oznacza to, że dopuścił się popełnienia dwóch przestępstw, czyli kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia ciągnika po cofnięciu uprawnień. Grozi mu za to kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(asz)

Powrót na górę strony