Aktualności

Został pobity przez 19-latka metalową rurką, a poszło o dziewczynę

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Białej Piskiej podejrzanego o dotkliwe pobicie mężczyzny. Sprawca przy użyciu metalowej rurki bił 34-latka po głowie, a kiedy ten się przewrócił uderzał go po rękach, którymi osłaniał twarz. Pobity mężczyzna trafił do szpitala, a 19-latek do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (17/18 maja br.) na terenie gminy Biała Piska. Do domu wrócił dotkliwe pobity 34-latek. Policję następnego dnia wezwała jego matka widząc śpiącego syna z licznymi obrażeniami na twarzy i rękach.

W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że nieznany mu młody mężczyzna pobił go metalową rurką najpierw po głowie, a kiedy upadł uderzał go po rękach osłaniających twarz. 34-latek nie potrafił powiedzieć, co było przyczyną takiego zachowania. Być może była to z jego strony zazdrość o dziewczynę, z którą przez chwilę rozmawiał. Dotkliwie pobity mężczyzna trafił do szpitala. Lekarze zakwalifikowali jego obrażenia jako tzw. średni uszczerbek na zdrowiu.

Wyjaśniając przyczyny i okoliczności tego zdarzenia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Piskiej jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcą tego pobicia jest 19-letni mieszkaniec Białej Piskiej, dobrze im znany z wcześniejszych naruszeń prawa. Mężczyzna ten został zatrzymany i usłyszał zarzut, do którego się nie przyznał.

Decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem. Ma obowiązek stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej trzy razy w tygodniu. Do tego ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 15 metrów oraz zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z nim.

Za popełnione przestępstwo 19-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(asz)

Powrót na górę strony