Aktualności

Weekend na piskich drogach to 2 kolizje i 3 nietrzeźwych kierujących

Podczas weekendu, na drogach powiatu piskiego, policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, a jedynie dwie niegroźne kolizje. Zatrzymali aż trzech kierujących pod działaniem alkoholu. Wśród nich był kierowca pojazdu marki Renault, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego jechał bez uprawnień. Był też nietrzeźwy rowerzysta. Mając blisko 3,5 promila swoją przejażdżkę zakończył uderzając w płot.

Weekend na piskich drogach minął spokojnie i bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych, a jedynie dwie kolizje. Jedna z nich miała miejsce w poniedziałek (20 maja br.) po północy w okolicach miejscowości Szwejkówko w gminie Orzysz. Kierujący pojazdem marki Mercedes uderzył w jelenia, który wybiegł na drogę wprost pod samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Niestety podczas weekendu policjanci zatrzymali kolejnych kierujących pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w sobotę (18 maja br.) około godz. 7.00 w Piszu, gdzie zatrzymali do kontroli samochód marki BMW. Kierował nim 44-letni mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało powyżej 0,2 promila alkoholu w organizmie, co jest wykroczeniem drogowym. Czyn ten zagrożony jest karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Drugi nietrzeźwy kierujący to rowerzysta, który w sobotę po godz. 17.00 skończył swoją przejażdżkę uderzając w płot. Zdarzenie to miało miejsce na terenie gminy Biała Piska. Rowerem jechał 44-letni mężczyzna, którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu mandat w wysokości 2500 zł.

W niedzielę przed północą policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Było to w miejscowości Bełcząc w gminie Biała Piska. Samochodem tym kierował 36-letni mężczyzna. Policjanci nie mieli żądnych wątpliwości, że kierowca jest pod znacznym działaniem alkoholu, bo wyraźnie było to czuć. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne przewinienie kierującego. Jak się okazało nie posiadał on też uprawnień do kierowania. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(asz)

Powrót na górę strony