Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autobusu przed wyjazdem na szkolną wycieczkę

Rozpoczyna się okres szkolnych wycieczek. Bardzo często autobus, którym wyjeżdżają uczniowie, jest kontrolowany przez policjantów na prośbę organizatorów lub rodziców. Policjanci apelują, aby przeprowadzenie takiej kontroli zgłosić nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Usprawni to pracę funkcjonariuszy i pozwoli na skontrolowanie możliwie jak największej liczby autokarów. Wszystkim nam zależy bowiem na bezpieczeństwie uczniów, którzy chcą mile spędzić czas wyjeżdżając na wycieczkę.

Kwiecień to miesiąc, kiedy z dnia na dzień wzrasta liczba kontroli autobusów zgłaszanych przed wyjazdem uczniów na szkolne wycieczki. Zgłaszają je najczęściej organizatorzy oraz rodzice. Policjanci sprawdzają wówczas stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz niezbędne dokumenty i wyposażenie.

Bardzo często zdarza się, że funkcjonariusze mają do skontrolowania kilka autobusów o tej samej godzinie, a do tego w różnych częściach naszego powiatu. Bywa, że kontrola zgłaszana jest tuż przed wyjazdem. Wówczas trzeba się liczyć z dłuższym oczekiwaniem na przyjazd policjantów, którzy w pierwszej kolejności skontrolują autokary zgłoszone wcześniej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu apelują, aby kontrole autobusu zgłaszać z wyprzedzeniem najlepiej około 2 tygodni. Informacje o takiej kontroli wystarczy przesłać e-mailem na adres Kierownika Referatu Ruchu Drogowego KPP w Piszu: marek.poreda@pisz.ol.policja.gov.pl

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać następujące informacje:

  • data, godzina i miejsce kontroli autobusu
  • nazwa przewoźnika i numer kontaktowy do niego
  • nazwa szkoły i klasy organizującej wyjazd
  • telefon kontaktowy do opiekuna wycieczki.

Życzymy bezpiecznych i udanych wycieczek.

(asz)

Powrót na górę strony