Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czas pomyśleć już o odblaskach !!!

Za oknami jesień. Dzień jest co raz krótszy, a do tego widoczność ograniczają gęste mgły. Niestety piesi są co raz mniej widoczni na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od ich dobrej widoczności. Warto zatem już dziś pomyśleć o odblaskach, bo widoczny – znaczy bezpieczny!

Za oknami jesień. Co raz krótsze dni, a do tego deszcz, spadające liście, mgły znacznie ograniczają widocznść. Niestety piesi, zwałszcza ubrani w ciemne kurtki,  są co raz mniej widoczni na drodze. Robi się zatem niebezpiecznie. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, policjanci zachęcają i apelują  do korzystania z elementów odblaskowych.

Piesi i rowerzyści to grupy osób, które najbardziej cierpią w zdarzeniach drogowych. Dodatkowo w jesiennej aurze stają się mniej widoczni na drodze. Można temu zaradzi ,w ardzo prosty sposób  korzystając z różnych form elementów odblaskowych na swojej odzieży. Osoby, które noszą ciemną odzież są widziane przez kierujących pojazdami zaledwie z odległości około 40 m. Niewielki element odblaskowy powoduje, że pieszy jest  widoczny nawet z odległości 150 m. Dajemy tym samym czas kierowcy na odpowiednią reakcję na naszą obecność na drodze.

Pamiętajmy !!!

Odblaski po zmroku poza terenem zabudowanym są obowiązkowe, a w każdych innych warunkach są zalecane. Można je przypiąć do kurtki, czapki lub plecaka i nosić je tak, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z przodu i z tyłu. Odblaski warto też nosić poruszając się w terenie zabudowanym. Zadbajmy też o widoczność dzieci !


 

Powrót na górę strony