Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na piskich drogach

W trakcie minionego weekendu na piskich drogach panował spory ruch. Doszło do jednego wypadku drogowego. Było to zdarzenie na trasie Pisz- Ruciane- Nida, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierujący skodą zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając czołowo w jadące z przeciwka BMW. Obaj kierowcy trafili do szpitala. W weekend doszło też do 9 kolizji drogowych, w tym aż 5 z udziałem zwierzyny leśnej. Było też dwóch motocyklistów pod działaniem alkoholu.

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, można było zaobserwować zwiększony ruch pojazdów, zwłaszcza w niedzielę. W tym czasie doszło do jednego wypadku drogowego i 9 kolizji.

Wypadek miał miejsce w niedzielę (17 września br.) po godz. 6.00 na trasie Pisz- Ruciane- Nida. W miejscowości Snopki zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Skoda jechał w kierunku Pisza. W pewnym momencie zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadące z przeciwka BMW. Za kierownicą skody siedział 42-letni mieszkaniec Pisza, który jak sam powiedział, przysnął za kierownicą. BMW kierował 53-letni mieszkaniec Grajewa. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Jechali sami. Obaj trafili do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że żaden z nich nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W weekend funkcjonariusze pracowali też na miejscu 9 kolizji drogowych, z czego aż 5 z nich były to zdarzenia z udziałem zwierzyny leśnej. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

W sobotni poranek (16 września br.) po godz. 9.00 policjanci piskiej drogówki w Drygałach zatrzymali do kontroli samochód marki Saab. Kierował nim 62-letni mieszkaniec Ełku, który miał na liczniku 107 km/h przy ograniczeniu dopuszczalnej prędkości do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Do tego kierowca stracił prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci zatrzymali też dwóch motocyklistów pod działaniem alkoholu. Było to w niedzielę po godz. 14.00 na terenie gminy Orzysz. Każdy z nich miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Wraz z rozpoczynającym się tygodniem policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drogach.

(asz)

  • Rozbity samochód stojący na drodze
    Skoda uczestnicząca w wypadku w Snopkach
  • Rozbity samochód stojący na drodze
    BMW uczestniczące w wypadku w Snopkach
  • Dwa rozbite samochody stojące na drodze
    Miejsce wypadku w Snopkach
Powrót na górę strony