Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NOWOŚĆ !!! Zbiórka KASZTANÓW dla Marcelinki

Ruszyła VIII edycja akcji „Nakręć się na pomaganie”. Tym razem nakrętki zbieramy na leczenie i rehabilitację 10-miesięcznej Marcelinki Żulińskiej z Pisza. Koordynator całego przedsięwzięcia – st. asp. Adam Trzonkowski wpadł na pomysł, by oprócz plastikowych korków zbierać też KASZTANY. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Dzielnicowy ogłasza zatem zbiórkę kasztanów. Grupa, która zbierze ich najwięcej otrzyma nagrodę. Zgłaszajcie swój udział, bo warto !!!

Przez siedem dotychczasowych edycji zbiórki nakrętek „Nakręć się na pomaganie” pomysłodawca tego przedsięwzięcia – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej- st. asp. Adam Trzonkowski nazbierał już ponad 65 ton plastikowych korków. Rekordową ilość ponad 14,5 tony udało się nazbierać w ostatniej - VII edycji, której bohaterką była Małgosia Banach.

W tej edycji, oprócz zbiórki plastikowych korków, dla 10-miesięcznej Marcelinki Żulińskiej z Pisza, Adam będzie zbierał też - KASZTANY, do czego wszystkich serdecznie zachęca. Dochód z ich sprzedaży także przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację dziewczynki.

REGULAMIN ZBIÓRKI KASZTANÓW

1. ORGANIZATOR

Komenda Powiatowa Policji w Piszu
Komisariat Policji w Białej Piskiej
Dzielnicowy- st. asp. Adam Trzonkowski

2. CZAS TRWANIA

Akcja trwa od 15 września do 31 października 2023 roku. Oznacza to, że w tym czasie będziemy odbierać kasztany, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu zakończenia akcji ( zbiórka kasztanów, dla niektórych placówek zakończy się przed 31 października br.). Okres trwania akcji zależny jest od regionu.

3. UCZESTNICY

Uczestnikami mogą być placówki edukacyjne (przedszkola, szkoły, ośrodki wychowawcze itp.) lub inne zorganizowane grupy ( koła gospodyń wiejskich, klub seniora) oraz osoby prywatne.

4. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do udział w akcji należy przesłać na adres: adam.trzonkowski@pisz.ol.policja.gov.pl lub zgłosić swój udział telefonicznie: tel. 887 876 097

5. ZBIÓRKA

Kasztany dostarczać można do:

  • Komenda Powiatowa Policji w Piszu
  • Komisariat Policji w Białej Piskiej
  • Komisariat Policji w Rucianem - Nidzie
  • Komisariat Policji w Orzyszu

6. ZASADY UCZESTNICTWA

Ze względów ekologicznych i ekonomicznych kasztany zostaną odebrane od Uczestników:

a) kasztany zostaną odebrane od Uczestników, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym

b) kasztany przechowywać należy w kartonach lub workach- siatkowatych

c) z każdej jednej placówki kasztany zostaną odebrane tylko jeden raz,

d) termin odbioru kasztanów zależny jest od :

  • ilości otrzymanych zgłoszeń zakończenia akcji w danym regionie
  • ilości zebranych kilogramów

Organizator dołoży wszelkich starań, aby termin odbioru był korzystny dla Uczestnika. Należy jednak liczyć się z tym, że po zakończeniu akcji, kasztany nie zostaną odebrane “z dnia na dzień”.

UWAGA ! :

Kasztany muszą być przechowywane w suchym i chłodnym miejscu tak, by mogły “oddychać” – nie należy ich zamykać w szczelnie zawiązanych torbach lub pudłach, inaczej się zepsują i staną się nieprzydatne.

Najodpowiedniejszym miejscem na składowanie worków z kasztanami jest wiata lub pomieszczenie piwniczne.

8. KONTAKT

W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

st. asp. Adam Trzonkowski
tel. 887 876 097
adam.trzonkowski@pisz.ol.policja.gov.pl

9. NAGRODA

Grupa ( klasa szkolna, grupa przedszkolna lub inna grupa), która zbierze największą ilość kasztanów otrzyma nagrodę. Będzie to wyjazd na dowolny film lub bajkę do kina w Ełku. Nagrodę ufundowali Radni Rady Miejskiej w w Orzyszu.

ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ I UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI !!! ZBIERAJMY KASZTANY DLA MARCELINKI :))

Powrót na górę strony