Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznych i zdrowych feriach z uczniami i rodzicami

Przed feriami zimowymi, policjanci w powiecie piskim, spotykali się z uczniami, by porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku. Prelekcje te prowadzili razem z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu. Poruszane były zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zdrowia. Przedstawiciele obu służb przeprowadzili też prelekcję adresowaną do rodziców. Dotyczyła ona sięgania przez młodzież po narkotyki i dopalacze.

Przed nami ferie zimowe. Aby były one bezpieczne policjanci z powiatu piskiego spotykali się z uczniami, by porozmawiać z nimi temat bezpiecznego wypoczynku. Policjantka z piskiej komendy razem z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Piszu odwiedziły najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu. Spotkały się z dziećmi uczęszczających do klas 0-III, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa i zdrowia.

Policjantka przypomniała najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze ze zwróceniem szczególnej uwagi na znaczenie elementów odblaskowych. Zachęcała, by nosić je także poruszając się pieszo w terenie zabudowanym. Mówiła też w jaki sposób bezpiecznie bawić się na śniegu i pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód. Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz zadawały ciekawe pytania. Wszystkie bardzo chciały, aby te ferie rzeczywiście były zimowe.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Piszu mówiła dzieciom, w jaki sposób postępować, by nie zachorować. Zwróciła uwagę m.in. na odpowiedni ubiór adekwatny do warunków pogodowych, właściwe odżywianie, odpowiednią ilość ruchu i snu. Pani przypomniała także uczniom, jak ważne jest mycie rąk i to w odpowiedni sposób, który zaprezentowała najmłodszym. Dzieci wykazy się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia.

Przedstawicielki obu służb spotkały się także z rodzicami uczniów klas pierwszych uczęszczających do Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie. Tutaj tematem przewodnim tego profilaktycznego spotkania było zagadnienie dotyczące sięgania przez młodzież po narkotyki i dopalacze. Zadaniem policjantki i pani z PSSE było przekazanie rodzicom jak najwięcej wiedzy na temat zgodnie z dewizą „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Pomogła w tym walizka profilaktyczna zawierająca środki odurzające, którą z zainteresowaniem oglądali rodzice. Spotkanie to odbyto się w ramach wojewódzkiego projektu „Zanim będzie za późno”, a zbliżające się ferie zimowe były ku temu doskonałą okazją.

(asz)

 • Na zdjęciu trzy kobiety stojące przed tablicą w klasie. Po środku stoi policjantka.
  Spotkanie z uczniami w SP4 w Piszu
 • Policjantka w klasie szkolnej stoi bokiem pośród ławek i opowiada coś dzieciom.
  Spotkanie z uczniami w SP4 w Piszu
 • W klasie szkolnej przodem stoi kobieta, która opowiada coś dzieciom siedzącym przed nią na dywanie. Niektóre z nich podnoszą rękę do góry.
  Spotkanie z uczniami w SP4 w Piszu
 • Klasa szkolna. Przed tablicą stoi policjantka, która coś mówi. W ławkach siedzą rodzice widoczni tyłem.
  Spotkanie z rodzicami w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem - Nidze
 • Przed tablicą w klasie szkolnej stoi kobieta, która coś opowiada. W ławkach siedzą rodzice widoczni tyłem.
  Spotkanie z rodzicami w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem - Nidze
 • Na szkolnej ławce leży otwarta walizka, która zawiera atrapy środków odurzjacyh i przedmiotów wykorzystywanych do ich zażywania.
  Walizka profilaktyczna dla rodziców
Powrót na górę strony