Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie podczas wakacji z uczestnikami kolonii i obozów

W trakcie wakacji policjanci spotykają się z uczestnikami obozów i kolonii, by porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku. Funkcjonariusze odwiedzili m.in. dzieci wypoczywające na półkoloniach zorganizowanych przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu. Razem z przedstawicielami innych służb sprawdzili też stan bezpieczeństwa harcerzy ZHR wypoczywających na obozie stacjonującym na Czarnym Rogu nad jeziorem Roś.

Trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Jednym z zadań dla funkcjonariuszy jest promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku latem oraz kontrola obozów harcerskich. Policjantka wspólnie ze strażakami i leśniczym odwiedzili obóz harcerski ZHR, który rozbił się na Czarnym Rogu nad jeziorem Roś. Pod namiotami wypoczywa tam 75 osób.

Funkcjonariusze spotkali się tam zarówno z komendantem obozu, kadrą oraz harcerzami. Przypomnieli wszystkim najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać, aby ich pobyt był bezpieczny. Sprawdzili też stan bezpieczeństwa obozu zwłaszcza pod kątem ewakuacji uczestników.

Policjanci odwiedzili też dzieci wypoczywające na półkoloniach zorganizowanych przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.

Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku latem. Mówiła o zasadach poruszania się po drodze, jeździe na rowerze, rolach czy deskorolce, o bezpiecznej zabawie na podwórku oraz kontaktach ze zwierzętami. Przypomniała także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Na koniec policjantka zorganizowała konkurs dla kolonistów w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzieci musiały wykazać się znajomością zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Jak się okazało, nie sprawiło im to większej trudności. Zwycięzcy konkursu otrzymali bojki asekuracyjne.

 

  • Spotkanie z harcerzami na obozie ZHR
  • Spotkanie z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach
  • Nagrody dla uczestników konkursu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Powrót na górę strony