Komenda Powiatowa Policji w Piszu


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach przyczyną wielu kolizji

  Policjanci z Pisza w ciągu ostatnich dwóch dni pracowali na miejscu 4 kolizje i 1 wypadek drogowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną tego typu zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmieniające się warunki na drogach nie sprzyjają jeździe. Zadbajmy o to by bezpiecznie dojechać do celu!

 2. Pijany kierowca renault uderzył w drzewo

  Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Orzysz. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący pojazdem marki Renault Megane najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Auto zjechało do przydrożnego rowu, gdzie uderzyło w drzewo. 67-letni kierowca miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 3. 14-latek usiłował włamać się do piwnicy sąsiada

  Dzisiejszej nocy piscy policjanci zatrzymali 14-latka,który usiłował włamać się do piwnicy sąsiada. Nastolatek został ujęty przez funkcjonariuszy, gdy przecinał kłódkę piłką do metalu. Interwencję zgłosił lokator bloku, którego obudziły niepokojące odgłosy dochodzące z piwnicy. Teraz sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

 4. Policyjna akcja Truck&Bus

  Wczoraj piscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne wzmożone działania kontrolne pn. Truck&Bus zmierzające do ujawniania i eliminowania nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W ramach tej akcji funkcjonariusze skontrolowali 30 pojazdów a 17 z nich zostało ukaranych mandatem karnym.

 5. Znęcał się nad konkubiną i groził jej pozbawieniem życia. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

  Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną oraz groził jej pozbawieniem życia. Decyzją sędziego, wobec sprawcy przemocy domowej, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 31-latek zobowiązany został do stawiennictwa w komisariacie 2 razy w tygodniu. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 6. KGP: Polska Policja dziś

  Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta policjanci przygotowali film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi,w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania.

 7. Zatrzymany 36-latek. A wszystko przez młynek do marihuany

  Piscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Kobieta zgłosiła, że jej były konkubent awanturuje się. Na miejscu funkcjonariusze wyjaśnili całą sytuację zobowiązując mężczyznę do opuszczenia mieszkania. Wychodząc 36-latek przypomniał sobie, że nie wziął z kuchni swojego młynka. Okazało się, że chodzi o młynek do marihuany, w którym policjanci znaleźli susz konopii indyjskich. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Uwaga na oszustów podających się za naszych sąsiadów

  Na terenie Biskiej Piskiej mężczyzna podający się za sąsiada ukradł ponad 10 tysięcy złotych 88-letniej kobiecie. Zapukał do mieszkania starszej kobiety mówiąc, że mieszka piętro niżej i sąsiadka zalewa mu mieszkanie. Wszedł do jej łazienki i kazał jej odkręcić wodę w wannie i lać ją dopóki nie powie jej, aby ta zakręciła kran. Za spuszczoną wodę zaoferował 100 złotych. Miał przy sobie jedynie banknot 200 zł, więc poprosił kobietę, aby ta mu rozmieniła. Poszła do pokoju i z szafy wyciągnęła 100 złotych, aby oddać resztę. Po wyjściu „sąsiada” okazało się, że z szafy zginęły wszystkie oszczędności. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz ostrzegają przed tego typu oszustami.

 9. Pijany wczasowicz pływał łodzią motorową na jeziorze Guzianka

  Długi weekend sprzyja wypoczynkowi na wodzie. Nad bezpieczeństwem turystów na akwenach powiatu piskiego czuwają policyjni wodniacy. Patrole zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości sterników i przestrzeganie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Niestety, nie wszyscy się do nich stosują. Wczoraj na jeziorze Guzianka patrol ujawnił sternika, który pływał łodzią motorową mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

 10. Komisariat Policji w Białej Piskiej