Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcemy pomóc chorej Poli. Przyłącz się do akcji "Nakręć się na pomaganie"

Od niespełna dwóch miesięcy trwa trzecia już edycja zbiórki nakrętek. Motorem napędowym akcji jest po raz kolejny dzielnicowy z Białej Piskiej- mł. asp. Adam Trzonkowski. Tym razem zbiera nakrętki dla 8-miesięcznej Poli z Pisza, u której zdiagnozowano obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Akcja zyskała tak dużą popularność, że nakrętki zbierają już nie tylko mieszkańcy powiatu piskiego, ale także ościennych regionów. Udało się już zebrać blisko 2 tony. Przyłącz się i TY do akcji „ Nakręć się na pomaganie”.

„Nakręć się na pomaganie” to hasło, które przyświeca trzeciej edycji zbiórki nakrętek prowadzonej przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Białej Piskiej – mł. asp. Adama Trzonkowskiego.

Dla kogo zbierane są nakrętki ?

Tym razem Adam zbiera nakrętki na leczenie i rehabilitację 8-miesięcznej Poli z Pisza. Dziewczynka jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszy. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Pola od niedawna nosi aparaty, aby stymulować nerwy słuchowe. Jest to bardzo ważne, by przygotować ją do wszczepienia implantu ślimakowego. Dzięki niemu usłyszy pierwsze w swoim życiu dźwięki. Aby dziewczynka mogła dalej się rozwijać nie wystarczy operacja. Niezbędna będzie długoletnia terapia i rehabilitacja, które są bardzo kosztowne.

Pola to niezwykle pogodna i uśmiechnięta dziewczynka. Za nią pierwsze godziny rehabilitacji. Pojawiają się już efekty jej ciężkiej pracy, co jest niezwykle satysfakcjonujące i obiecujące na przyszłość. Dziewczynka potrzebuje jednak wsparcia finansowego.

Trwa zbiórka nakrętek

Chce jej pomóc mł. asp. Adam Trzonkowski przy wsparciu ludzi dobrej woli.Poprzednie zbiórki nakrętek pokazały, że jest to dzielnicowy z ogromnym sercem i wielką charyzmą, którą zaraża innych. Aktualnie zbiórkę nakrętek prowadzą mieszkańcy, szkoły i instytucje na terenie całego powiatu piskiego. W akcję włączyły się także inne miasta chociażby: Ełk, Giżycko, Łomża, czy Myszyniec. Tam także są ludzie o wielkich sercach, którzy chcą pomóc Poli.

Zbiórka nakrętek dla dziewczynki trwa niespełna dwa miesiące. Wspólnymi siłami udało się już zebrać. blisko 2 tony. „To naprawdę ogromna ilość zebrana w tak krótkim czasie ”- przyznaje Adam Trzonkowski, który stale otrzymuje pytania, w jaki sposób można włączyć się jeszcze do akcji.

Jak można pomóc Poli ?

Wystarczy zbierać nakrętki od butelek. Następnie można je przekazać dzielnicowym na terenie całego powiatu piskiego. Można też je przynieść do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 . W recepcji znajduje się pudełko, gdzie można wrzucać nakrętki. Bardzo często karton jest wypełniony po brzegi. Większe worki można postawić obok.

Nakrętki można też przynosić do Komisariatów Policji w Białej Piskiej, Orzyszu oraz w Rucianem - Nidzie. Do akcji włączyło się także mnóstwo szkół, instytucji i punktów gastronomicznych na terenie całego naszego powiatu, które prowadzą zbiórki. We wszystkich tych miejscach wiszą charakterystyczne plakaty z wizerunkiem Poli.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub odbioru większej ilości nakrętek prosimy o kontakt z Adamem Trzonkowskim, tel. 504 750 341.

Uruchomione zostało także konto, na które można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację Poli. Dziewczynka objęta jest pomocą Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Polę finansowo wystarczy przelać określoną kwotę na numer konta w banku Alior Bank S.A:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule : 34404 Zielińska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można też przekazać 1% swojego podatku na Polę. W tym celu w formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 34404 Zielińska Pola.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://dzieciom.pl/podopieczni/34404 oraz http://pisz.policja.gov.pl/o16/aktualnosci/53304,Swiateczne-przesylki-dla-dzielnicowego-z-mysla-o-chorej-Poli.html

Podziękowania od Poli i jej rodziców

Rodzice Poli bardzo dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zachęcają do dalszego zbierania nakrętek oraz dokonywania wpłat na konto ich córeczki. Mówią, że zainteresowanie akcją przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Ostatnio nawet otrzymali przesyłkę od kobiety z Polski. Był to kartonik po butach wypełniony po brzegi nakrętkami. „Łza się w oku zakręciła” – mówi Michał, tata Poli. Do podziękowań dołącza się także Pola. Robi to tak jak potrafi najpiękniej, czyli uśmiechem.

 

Ładowanie odtwarzacza...

Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej zbiórki nakrętek. Mamy ich „dopiero” niespełna 2 tony. A zatem „Nakręćmy się na pomaganie”.

  • Mł. asp. Adam Trzonkowski
  • Nakrętki zebrane w Piszu
  • Pierwszy transport nakrętek z Pisza