Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - spotkanie dzielnicowego i policyjnego wodniaka z dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku

Wakacje to czas, kiedy policjanci piskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na terenie powiatu, by porozmawiać z nimi na temat zasad bezpiecznego wypoczynku. Ostatnio dzielnicowy odwiedził dzieci na półkoloniach zorganizowanych w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu. Najmłodsi wypoczywają tam nad rzeką Pisą, stąd doskonała okazja, by mówić na temat „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.” Oprócz teorii była także praktyczna nauka zakładania kamizelki ratunkowej, a na koniec przejażdżka policyjną łodzią.

W trakcie wakacji policjanci z piskiej komendy, wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu, odwiedzają dzieci i młodzież wypoczywające na koloniach i obozach. Mówią o zasadach bezpiecznego wypoczynku nawiązując do ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na wodą”.

W ostatnim czasie dzielnicowy odwiedził najmłodszych wypoczywających na półkoloniach zorganizowanych w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu. W spotkaniu uczestniczył także policyjny wodniak oraz przedstawiciel PSSE w Piszu.

Z uwagi na to, że spotkanie odbyło się nad rzeką Pisą dzielnicowy wiele czasu poświęcił bezpieczeństwu nad wodą nawiązując do ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zorganizował też konkurs wiedzy na temat zasad bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Do wygrania były m.in. bojki do pływania.

W dalszej części policyjny wodniak mówił o tym jak należy zachować się pływając sprzętami wodnymi. Podkreślił jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa są kamizelki ratunkowe. Nauczył dzieci, w jaki sposób sposób należy je prawidłowo założyć. Na koniec dzieci ubrane w kapoki miały możliwość przepłynięcia się policyjną łodzią po rzece Pisa i jeziorze Roś. Była to ogromna satysfakcja dla najmłodszych.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającymi na koloniach i obozach w powiecie piskim. Wszystko po to, by wakacje były bezpieczne.