Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Orzysza otrzymali z rąk burmistrza narkotestery i narkogogle

Na polskich drogach problemem stają się dzisiaj nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale także kierowcy, którzy jeżdżą będąc pod działaniem środków odurzających. Chcąc wyjść temu naprzeciw i walczyć z tym niepokojącym zjawiskiem Burmistrz Orzysza przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Orzyszu narkotestery oraz narkogogle. Wszystko po to, by stan bezpieczeństwa w tej gminie był jeszcze większy.

Komendant Komisariatu Policji w Orzyszu, kom. Grzegorz Kobeszko otrzymał z rąk Burmistrza Orzysza, pana Zbigniewa Włodkowskiego testy narkotykowe oraz narkogogle. Łączna wartość przekazanych rzeczy to kwota ponad 2 200 złotych. Wszystko po to, by w gminie Orzysz żyło się jeszcze bardziej bezpiecznie.

Narkotestery będą służyły funkcjonariuszom w Orzyszu do eliminowania z ruchu kierowców, którzy prowadzą pojazd będąc pod działaniem środków odurzających. Podczas kontroli drogowych wielokrotnie zdarzyło się, że kierowca był trzeźwy, ale był pod działaniem narkotyków, co wykazywały testery narkotykowe. Wykorzystywanie tych urządzeń w codziennej służbie z pewnością przyczyni się do tego, że w gminie Orzysz będzie jeszcze bezpieczniej.

Komendant otrzymał także narkogogle, które przypominają okulary dla narciarzy. Będą one wykorzystywane podczas różnego rodzaju przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym. Zwykle cieszą się one dużym zainteresowaniem także wśród osób dorosłych, chociażby na festynach, w których uczestniczą policjanci.

Narkogogle symulują wiele skutków używania narkotyków. Powodują między innym: dezorientację, zaburzenia percepcji, zawroty głowy, czy zniekształcenia obrazu. Z pewnością zostaną one wykorzystane jeszcze przed wakacjami podczas spotkań policjantów w szkołach z uczniami w ramach działań „Bezpieczne wakacje”.

 

  • Przekazanie narkotestów i narkogogli
  • Przekazane narkotestery i narkogogle