Kierował skodą będąc pod działaniem narkotyków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Piszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował skodą będąc pod działaniem narkotyków

Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Skoda Felicia. Sposób jazdy kierowcy sugerował, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tego nie potwierdziło. Okazało się jednak, że 23-latek znajduje się pod działaniem amfetaminy i marihuany, co wykazał tester. W kieszeni kurtki kierujący miał schowaną torebkę strunową z zawartością suszu roślinnego oraz szklana fifkę. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie w czwartek ( 1 marca br.) po godz. 18.00 zatrzymali do kontroli drogowej, na terenie miasta, pojazd marki Skoda Felicia. Samochód ten zwrócił uwagę policjantów, gdyż jechał stosunkowo szybko i nie utrzymywał prostego toru jazdy.

Za kierownicą skody siedział 23-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, za co ukarany został mandatem karnym.

W dalszej kolejności policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Mężczyzna był trzeźwy. Wiele wskazywało na to, że może być pod działaniem narkotyków. Funkcjonariusze użyli testera, aby to sprawdzić. Okazało się, że 23-latek znajduje się pod wpływem marihuany i amfetaminy. Kierujący powiedział policjantom, że kilka dni temu zażywał amfetaminę, a jakieś dwie godziny wcześniej palił marihuanę. Mężczyźnie pobrana została krew do badań.

Wykonując dalsze czynności policjanci znaleźli w kieszeni kurtki kierującego woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego oraz szklaną fifkę. Oba te przedmioty zostały zabezpieczone przez policyjny patrol.

Jeśli dalsze analizy krwi potwierdzą, że 23-latek kierował pojazdem będąc pod działaniem narkotyków, a znaleziona substancja to konopie indyjskie, mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.