Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość jadąc passatem na skradzionych tablicach rejestracyjnych

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Passat, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością blisko 80 km/h. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 30-letni kierowca nie posiada prawa jazdy oraz aktualnej polisy OC. Dalej okazało się, że passat ma skradzione tablice rejestracyjne. Kierujący ukarany został mandatem karnym, a pojazd policjanci przekazali osobie wskazanej przez 30-latka.

W czwartek ( 4 stycznia br.) po godz. 20.00 policjanci ruchu drogowego, w Piszu na ul. Orzyskiej, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Passat. Kierujący tym autem jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 78 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Za kierownicą passata siedział 30-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna był trzeźwy.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierowca nie posiada prawa jazdy oraz aktualnej polisy OC. Za popełnione wykroczenia 30-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 650 złotych.

W toku dalszych czynności policjanci stwierdzili, że w dowodzie rejestracyjnym pojazdu wpisane są inne numery tablic rejestracyjnych niż te, który były na samochodzie. Okazało się, że zamontowane tablice rejestracyjne są kradzione, a właściwe schowane były w bagażniku.

W rozmowie z 30-latkiem policjanci ustalili, że mężczyzna ten w ubiegłym roku dokonał kradzieży tablic rejestracyjnych z samochodu zaparkowanego w Gdyni. Nie chciał powiedzieć dlaczego to zrobił.

W tej sytuacji funkcjonariusze drogówki zatrzymali skradzione tablice rejestracyjne, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez 30-latka.

Za kradzież tablic rejestracyjnych mieszkaniec Gdyni odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

  • Zabezpieczone tablice rejestracyjne