Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mając blisko 2,5 promila opiekował się 3-letnim synkiem

Policjanci z Orzysza interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie według zgłoszenia pijany ojciec opiekuje się 3-letnim synkiem. Funkcjonariusze zastali tam mężczyznę, od którego wyraźnie czuli alkohol. Dziecko w tym czasie spało. Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Chłopcem zaopiekowała się ciotka. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

We wtorek (5 września br.) po godz. 19.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał informację, że pijany ojciec opiekuje się swoim 3-letnim synkiem.

Interwencja miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Orzysza. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 35-letniego mężczyznę, od którego wyraźnie czuli alkohol. W domu był jeszcze jego 3-letni synek, który już spał.

W rozmowie z 35-latkiem policjanci ustalili, że w chwili obecnej sam opiekuje się chłopcem. Matka dziecka jest bowiem w szpitalu. W tej sytuacji na miejsce dotarła ciotka dziecka, która przejęła nad nim opiekę.

Policjanci przewieźli mężczyznę do komisariatu, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości i wykonali dalsze czynności z jego udziałem. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Sprawą nietrzeźwego ojca zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.