Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek zniszczył kosze na śmieci wartości 3 000 złotych stojące na promenadzie w Białej Piskiej

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej zaledwie w ciągu dwóch dni ustalili sprawcę zniszczenia mienia na terenie miasta. Nieznany sprawca nocą powyrywał z chodnika i uszkodził 12 koszy na śmieci stojących wokół stawu miejskiego. Wartość strat oszacowana została na kwotę 3 000 złotych. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Za zniszczenie mienia odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Na początku lipca nocą nieznany sprawca zniszczył 12 metalowych koszy na śmieci znajdujących się na deptaku nad stawem miejskim w Białej Piskiej. Kosze te wbudowane były w chodnik. Sprawca wyrwał te kosze z podstawą betonową, zniszczył, a następnie wrzucił do stawu. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Białej Piskiej wycenili wartość strat na kwotę 3 000 złotych. Oznacza to, że sprawca dopuścił się popełnienia przestępstwa.

Pracownicy magistratu zdołali wyłowić ze stawu 10 koszy i 6 wkładów. Nie nadają się one jednak do użytku ze względu na zniszczone metalowe elementy. Dwóch koszy i 6 wkładów nie udało się odnaleźć w stawie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia podjęli czynności w kierunku zatrzymania sprawcy aktu wandalizmu. Funkcjonariusze potrzebowali na to niespełna dwóch dni.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę zniszczenia mienia. To 16-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Z relacji świadków, przesłuchanych przez funkcjonariuszy wynika, że nastolatek tej nocy znajdował się pod działaniem alkoholu i był bardzo agresywny.

Za swój czyn odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

  • KPP Pisz-zniszczone kosze na śmieci
  • KPP Pisz-zniszczone kosze na śmieci