Komunikaty

Chcesz, aby policjanci skontrolowali autobus - przeczytaj

Ferie zimowe to czas, kiedy dzieci i młodzież wyjeżdżają na wypoczynek. My sami także planujemy wyjazdy urlopowe autokarami. Jeśli chcemy, aby autobus był skontrolowany przez policjantów piskiej drogówki należy zgłosić wyjazd odpowiednio wcześniej. Można to zrobić osobiście w piskiej komendzie lub poinformować o potrzebie sprawdzenia autobusu telefonicznie.

W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi i organizowanymi wyjazdami dzieci oraz młodzieży na wypoczynek informujemy, że istnieje możliwość skontrolowania autobusu przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Potrzebę skontrolowania autobusu należy zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem i nie później niż 2 dni przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia można dokonywać osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu, ul. Armii Krajowej 1 lub telefonicznie pod numerami telefonów:

87 425 42 00 lub 87 425 42 41.

W przypadku uzasadnionego zastrzeżenia co do stanu technicznego autokaru bądź stanu psychomotorycznego kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym należy dzwonić pod numer 997 lub 112 (z telefonu komórkowego).

Jednocześnie zwracamy się z prośbą, aby w czasie kontroli autobusu przed wyjazdem, obecny był jeden z opiekunów wycieczki lub przedstawiciel rodziców dzieci wyjeżdżających na ferie.