Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Żabki” i „Kotki” rozebrały choinkę przed piską komendą… z odblasków

Piscy policjanci wspólnie, z „Gazetą Piską” i Nadleśnictwem Pisz, zorganizowali akcję „Rozbierzmy wspólnie choinkę”. Do udziału w niej zaprosili mieszkańców i przedszkolaki. Drzewko przed komendą przyozdobione w odblaski pomogły rozbierać przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Kotki”. Dzieci od razu założyły opaski odblaskowe na kurtki i obiecały, że będą je nosić na co dzień dbając w ten sposób o własne bezpieczeństwo.

Święta już za nami, więc czas rozebrać choinkę. Piscy policjanci zaprosili do pomocy „Gazetę Piską” oraz Nadleśnictwo Pisz organizując razem akcję „Rozbierzmy wspólnie choinkę”. Adresowana ona była do mieszkańców oraz przedszkolaków.

W poniedziałkowe przedpołudnie dzielnicowi ubrali drzewko, stojące przed piską komendą, w elementy odblaskowe. Choinkę pomogły rozebrać przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Kotki” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu, które licznie przybyły pomimo siarczystego mrozu.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Zanim jednak dzieci rozebrały choinkę, dzielnicowy oraz przedstawicielka Nadleśnictwa Pisz, przypomnieli dzieciom, kiedy należy nosić elementy odblaskowe oraz dlaczego jest to tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych.

Następnie przyszedł wyczekiwany przez dzieci moment, kiedy każde z nich mogło rozebrać choinkę biorąc sobie odblask. Przedszkolakom najwyraźniej spodobała się taka zabawa. Od razu ubrały opaski odblaskowe na kurtki obiecując, że będą je nosić na co dzień. Na koniec nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia.