Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Masz wątpliwości, czy jesteś trzeźwy i możesz wsiąść za kierownicę ? Przyjdź do piskiej komendy i sprawdź swój stan trzeźwości

Przed nami bale i zabawy karnawałowe. Jeśli masz wątpliwości, czy następnego dnia jesteś już trzeźwy i możesz wsiąść za kierownicę, warto przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Piszu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Na recepcji znajduje się samoobsługowy alkomat czynny całą dobę, z którego korzystanie jest bezpłatne. To kolejny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu piskiego.

Rozpoczął się karnawał. Przed nami bale i imprezy karnawałowe zwykle zakrapiane alkoholem. Zanim wsiądziesz za kierownicę sprawdź, czy jesteś już trzeźwy.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ponosi za sobą wiele konsekwencji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje będą o wiele poważniejsze, jeśli pijany kierowca spowoduje wypadek. Wówczas kara wzrasta do 4,5 lat pozbawienia wolności. Nawet 12 lat więzienia grozi nietrzeźwemu kierującemu, który spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Jeśli zatem imprezowaliśmy i mamy wątpliwości, czy możemy już wsiąść za kierownicę warto odwiedzić Komendę Powiatową Policji w Piszu, aby sprawdzić swój stan trzeźwości.

W recepcji piskiej policji znajduje się alkomat zakupiony na początku 2017 roku ze środków finansowych przekazanych przez Radę Miejską w Piszu. Urządzenie to jest samoobsługowe, a korzystanie z niego jest proste i bezpłatne. Alkomat przeznaczony jest szczególnie dla odpowiedzialnych kierowców, którzy mogą w każdej chwili zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu. Urządzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza podczas weekendów.

Zakup tego alkomatu to kolejny krok ze strony piskiej policji w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

 

Ładowanie odtwarzacza...