Odpalając petardę stracił dwa palce lewej ręki - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Piszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpalając petardę stracił dwa palce lewej ręki

Miniony Sylwester i Nowy Rok upłynął bezpiecznie na terenie powiatu piskiego poza jednym nieszczęśliwym wypadkiem, do którego doszło na terenie gminy Pisz. To właśnie tam w sylwestrowe popołudnie 17-latek odpalał fajerwerki. W wyniku nieostrożnego obchodzenia się z petardą jedna z nich wybuchła mu w dłoni. Chłopak stracił dwa palce lewej ręki. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Będą między innymi ustalali w jaki sposób nastolatek wszedł w posiadanie petard. Ich sprzedaż osobom do 18 roku życia jest przestępstwem.

Sylwester w powiecie piskim zaczął się od nieszczęśliwego wypadku. Tego dnia po godz. 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że do szpitala przewieziono nastolatka z urazem ręki w wyniku wybuchu petardy.

Funkcjonariusze od razu zajęli się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia. Ustalili, że 17-letni mieszkaniec gminy Pisz wracał do domu. Po drodze zatrzymał się, by odpalić kilka petard. Niestety w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z fajerwerkami jeden z nich wybuchł mu w dłoni. Nastolatek z poważnym urazem ręki trafił do szpitala w Piszu, a później przetransportowany został do szpitala w Elblągu. Stracił dwa palce lewej dłoni. Chłopak był trzeźwy.

Policjanci prowadzą czynności w kierunku narażenia 17-latka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Będą także ustalali, w jaki sposób nastolatek wszedł w posiadanie petard. Ich sprzedaż osobom do 18 roku życia jest bowiem przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Poza tym nieszczęśliwym wydarzeniem ostatni dzień starego roku i pierwszy dzień 2019 roku minęły bardzo spokojnie. Nad bezpieczeństwem na ulicach powiatu piskiego czuwało więcej patroli policyjnych.

Funkcjonariusze przeprowadzili w tym czasie około 50 różnego rodzaju interwencji Dotyczyły one w szczególności przypadków zakłócania ładu i porządku publicznego oraz awantur domowych wszczynanych zazwyczaj przez mężczyzn będących pod działaniem alkoholu.

Bezpiecznie było także na drogach powiatu piskiego.