Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący oplem miał blisko 3,5 promila. Zatrzymali go dzielnicowi

Piscy dzielnicowi, wykonując swoje obowiązki w rejonie służbowym, na ul. Warszawskiej zauważyli pojazd marki Opel Vectra. Sposób jazdy kierującego tym autem wskazywał na to, że jest nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali opla do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 49-latek. Miał blisko 3, 5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (4 listopada br.) przed południem piscy dzielnicowi wykonywali swoje obowiązki w rejonie służbowym. Około godz. 13.00 na ul. Warszawskiej w Piszu zauważyli pojazd marki Opel Vectra. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że może być pod działaniem alkoholu.

Policjanci zatrzymali opla do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi pojazdu nie mieli już żadnych wątpliwości. Od mężczyzny, siedzącego za kierownicą, wyraźnie czuć było alkohol. Dzielnicowi ustalili, że kierującym jest 49-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. W tej sytuacji dzielnicowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a samochód przekazali jego córce.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.