Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu dla 64-letniego sprawcy przemocy domowej

Decyzją prokuratora 64-letni mieszkaniec gminy Biała Piska zobligowany został do stawiennictwa w komisariacie 3 razy w tygodniu. Dodatkowo ma orzeczony nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. To środki zapobiegawcze zastosowane wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną.

Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy dochodzi do przemocy domowej. Zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie kryminalni ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna stosował przemoc domową od stycznia 2015 roku. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał małżonkę, wyganiał ją z domu, groził pobiciem i pozbawieniem życia. Mężczyzna stosował też przemoc fizyczną szarpiąc żonę za ubranie oraz bijąc ją pięściami po głowie i twarzy. W trakcie ostatniej awantury uderzył kobietę butelką w głowę powodując u niej obrażenia ciała.

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Tym samym 64-latek zobligowany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej 3 razy w tygodniu. Prokurator zdecydował także o zakazie zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 20 m i zobligował mężczyznę do opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu w ciągu trzech godzin od chwili zwolnienia go z policyjnego aresztu.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.