Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Laureatką wojewódzkiego konkursu „Mój pies i woda- bezpieczna przygoda” została 10-letnia Agatka z Pisza

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pn. „Mój pies i woda – bezpieczna przygoda” ogłoszonego jeszcze przed wakacjami przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jedną z laureatek została 10-letnia Agatka z Pisza. Dziewczynka nie kryła swojego zaskoczenia, gdy podczas lekcji odwiedziły ją policjantki z KWP w Olsztynie wręczając dyplom i nagrody. Już za rok kolejna edycja konkursu.

Jeszcze przed wakacjami policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ogłosili konkurs fotograficzny pn. „Mój pies i woda- bezpieczne przygoda”. Adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku do lat 18 mieszkających na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek.

Celem konkursu było zwiększenie społecznej świadomości zagrożeń i niebezpieczeństw na wodzie i terenach przywodnych, również wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą.

Wakacje dobiegły końca, więc przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Jury wybrało zwycięzców. Wśród laureatów znalazła się 10-letnia Agatka z Pisza, uczennica kl. 5a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu.

Chcąc zrobić niespodziankę dziewczynce, dwie policjantki z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie odwiedziły Agatkę w trakcie lekcji. Dziewczynka nie kryła swojego zaskoczenia, ale także satysfakcji, że jej się udało. Pani podinsp. Małgorzata Bojarowska i pani asp. Małgorzata Konopko wręczyły Agatce dyplom oraz nagrody w obecności wychowawczyni i zastępcy dyrektora szkoły. Wśród upominków nie zabrakło oczywiście bojki ratunkowej w trosce o bezpieczeństwo nad wodą.

Policjantki zachęcały pozostałych uczniów, by brali udział w konkurach organizowanych przez policję. Zapowiedziały, że w przyszłym roku zorganizują kolejną edycje konkursu „Mój pies i woda- bezpieczna przygoda”.