Jechali do pracy będąc pod działaniem alkoholu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Piszu

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechali do pracy będąc pod działaniem alkoholu

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu piskiego policjanci drogówki kontrolują kierowców pod kątem stanu trzeźwości i jazdy pod wpływem środków odurzających. Trwa bowiem akcja „Alkohol i narkotyki”. Już wczesnym rankiem funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Obaj jechali do pracy.

W piątek (5 października br.) policjanci piskiej drogówki prowadzą, na terenie całego powiatu, działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze kontrolują kierowców pod kątem stanu trzeźwości i jazdy pod wpływem środków odurzających. Już wczesnym rankiem wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 6.00 na ulicach Pisza. Był to pojazd marki Skoda. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kilka minut później, również w Piszu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot, którym kierował 59-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Ten kierowca również jechał pod działaniem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie.

Jak ustalili policjanci obaj mężczyźni jechali do pracy.

W czwartek (4 października) po godz. 18.00 patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Ukta pojazd marki Toyota. 48- letni mieszkaniec Rucianego - Nidy, kierujący tym autem, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem.

We wszystkich tych przypadkach policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za jazdę po użyciu alkoholu kierującemu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.