Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W piskiej komendzie wybuchł pożar. Ewakuowano wszystkich pracowników i interesantów

Przed południem w piskiej komendzie wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w sali odpraw na pierwszym piętrze. Z budynku ewakuowano policjantów, pracowników cywilnych oraz wszystkich interesantów. W gaszeniu pożaru brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

W środę (26 września br.) około godz. 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w sali odpraw na pierwszym piętrze. Podjęto próbę gaszenia pożaru jednak bezskutecznie. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, a w budynku było duże zadymienie. Istniało realne zagrożenie życia osób przebywających w środku.

W tej sytuacji rozpoczęto akcję ewakuowania policjantów, pracowników cywilnych i wszystkich interesantów obecnych w tym czasie w piskiej komendzie. Strażacy sprawdzając pomieszczenia znaleźli dwóch nieprzytomnych mężczyzn, których wynieśli na zewnątrz, aby udzielić im pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pożar gasiło łącznie 5 zastępów straży pożarnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz jednostki OSP z Orzysza, Białej Piskiej i Wiartla.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 

Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Miały one na celu sprawdzenie skutecznego informowania o zagrożeniu, doskonalenie procedur ewakuacji oraz współpracy piskiej policji z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.

Po zakończeniu ćwiczeń policjanci i strażacy podsumowali przeprowadzoną wspólnie akcję.