Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w miniony weekend. Każdy z nich miał ponad 2 promile

W trakcie minionego weekendu policjanci, na drogach powiatu piskiego, wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich kierował audi, a drugi volkswagenem. Każdy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca golfa jechał wbrew orzeczonemu zakazowi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku złamania orzeczonego zakazu kara pozbawienia wolności wzrasta do lat 5.

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci na drogach powiatu piskiego podczas minionego weekendu.

Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę (30 czerwca br.) po godz. 22.00 w miejscowości Ukta, gm. Ruciane – Nida. Był to 55 -letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna kierował pojazdem marki Volkswagen Polo. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się później okazało 55-latek złamał też zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony mu w roku 2012, a obowiązujący do listopada tego roku. Mężczyzna powiedział policjantom, że jakąś godzinę wcześniej wypił cztery piwa.

Drugiego nietrzeźwego kierowcę patrol zatrzymał do kontroli drogowej w niedzielę (1 lipca br.) około południa w miejscowości Kumielsk, gm. Biała Piska. Pojazdem marki Audi A4 kierował 47-letni mieszkaniec tej gminy. Po otwarciu drzwi pojazdu funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko to potwierdziło. Wykazało bowiem, że kierowca audi miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje wzrastają, jeśli kierowca złamanie orzeczony mu zakaz prowadzenia pojazdów. Wówczas kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności.